Fotbal, stolní tenis i lezecká stěna. První tábor se vydařil, těší trenéra Macharáčka

Mladí Berani mají za sebou první letošní příměstský tábor, jenž nesl označení OFF-ICE. Účastníci, kterých bylo celkem dvacet, se užili zábavu s kamarády, zahráli řadu her a vyzkoušeli různé, někdy i netradiční sporty. Nyní začíná druhý z táborů, které zlínský klub letos pořádá.

Druhému ročníku OFF-ICE tábora přálo počasí, po celý týden svítilo a panovaly letní teploty. Program se z velké části odehrával v areálu fotbalového hřiště na Mladcové. „První den jsme se všichni seznámili, každý o sobě řekl pár vět. Děti nám sdělily své představy, co od tábora očekávají, a ty jsme se potom snažili společně každý den naplňovat,“ popisuje jeden z vedoucích David Macharáček.

„Nastavily si také pár pravidel, kterými jsme se po celý tábor řídili, i když ne vždy se to dařilo na sto procent,“ pokračuje zlínský trenér. Kromě něj se účastníkům věnovali například Petr Žák nebo Luboš Horčička.

Dopolední i odpolední program vedoucí rozdělovali na dva bloky. První byl organizovaný a plný různých cvičení, soutěží nebo her. Druhým blokem byl tzv. „free time“, kdy měly děti celý areál pro sebe a mohly se připojit k jakékoliv aktivitě dle svého výběru.

„Mohly si zahrát fotbal, tenis, stolní tenis nebo basketbal… Ale taky si vyzkoušet třeba skateboard, spikeball, kendamu, jengu a podobně,“ přibližuje Macharáček. „Navíc pátek jsme si zpestřili návštěvou lezeckého centra Vertikon, kde se děti předvedly jako zdatní horolezci.“

„Za nás trenéry hodnotím tábor jako velmi podařený. Věřím, že i děti si odnesly spoustu zážitků a že se k nám příští léto třeba zase připojí,“ doufá zlínský trenér.

Už dnes začíná druhý příměstský tábor Beranů, tzv. tábor ON-ICE. Také ten potrvá týden, na rozdíl od prvního z táborů se jeho program bude z části odehrávat na ledové ploše Zimního stadionu Luďka Čajky.

Vedoucí děkují rodičům za spolupráci a klubu na Mladcové i lezeckému centru Vertikon-Singing Rock, že mohli s dětmi po čas tábora využívat jejich prostory. Poděkování patří také partnerům zlínské mládeže – společnostem Wastex, TOPNATUR, Capri-Sun a Pekárně u Jahodů.

Fotogalerie