Gólman Libor Kašík: Výhry a dvou bodů s Hradcem si nesmírně vážíme

Chytil 35 střel hradeckých hráčů a v samostatných nájezdech si na něj nepřišel ani jeden z pěti exekutorů. Báječný výkon brankáře Libora Kašíka orámoval třetí výhru Beranů za sebou. "Každý bod, který uhrajeme, je pro nás nesmírně cenný. Dvou bodů s Hradcem si nesmírně vážíme," radoval se Kašík.
- Bylo poznat, že Hradec není v takové pohodě, jak se před sezonou čekalo?
"My takhle nemůžeme přemýšlet a spekulovat, jak jsou na tom týmy, se kterými hrajeme. Bojovat potřebujeme s každým naplno. I když se jim teď možná nedaří, mají neskutečně našlapaný tým a úplně jiné ambice než my."

- Co se ve vaší hře změnilo?
"Asi máme štěstí, těžko říct. Kluci se dostávají do toho, co máme hrát. Doufám, že budeme všichni plnit dál to, co máme nastavené a to nás bude posouvat. Neměli jsme dobré poslední sezony, je to pro nás strašák. Navíc nám v létě odešla spousta opor. Je to teď na nás, co tady jsme."

- Z tribuny to vypadá, že máte najednou do hokeje daleko větší chuť, celý tým lépe bruslí, napadá, bojuje...
"Nepřeceňoval bych to zatím. Pár zápasů se nám povedlo, s Litvínovem jsme měli štěstí, když jsme dali gól 38 vteřin před koncem. To vám v hlavě hodně pomůže, když vidíte, že dřina, padání do střel a obětavost se vyplácí. To jediné nás může dostat dál."

- Už jste si za poslední sezony zvykl, že všechny zápasy jsou těsné a záleží na každém vašem zákroku?
"Naučil jsem se trošku to brát jinak a nepřemýšlet nad tím takto, protože je to strašně svazující. Co je víc než když na vás v prodloužení střílí taková legenda jako je Bedýnka (Jaroslav Bednář). Strašně si to užívám. Co je v Česku víc než chytat extraligu?"

- Jak se vám líbí samostatné nájezdy, které se nově jezdí na pět hráčů na každé straně, je to lepší než dřív?
"Tři střelce můžu vždycky nějak urvat, že je vychytám, ale pět šikovných střelců je dost. Dnes nám to vyšlo. Bedýnka mě nepřekvapil, čekal jsem, že bude střílet rychle, ale nečekal jsem, že po zemi. Poslední jel Béďa Kohler, říkal jsem si, že zkusí střelu. Narval mi to přímo do lapačky, což bylo taky malé štěstí."

Střela z hole Bedřicha Köhlera končí v lapačce Libora Kašíka! Berani skolili Hradec Králové v samostatných nájezdech. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT
×
Dnes v 12:00 | Dor.
PSG Berani Zlín
HC Vítkovice Ridera