Hlavní trenér Robert Svoboda mimo pro nejbližší utkání

Hlavní trenér PSG Berani Zlín Robert Svoboda byl včera pozitivně testován na COVID-19. Dle svých slov se cítí dobře, nemá žádné příznaky, s týmem zůstane online ve spojení během povinné karantény. Během zápasů ho nicméně na střídačce dočasně nahradí asistent Martin Hamrlík, kterému vypomůže Zbyněk Mařák, který doplní Richarda Hrazdiru, trenéra brankařů.

"Bylo to pro mě překvapení. Volal mi Larry (Martin Hamrlík) a já tomu ani nechtěl ze začátku věřit. Ptal se, jak se mám, tak mu říkám, že dobré, jen nejsme na ledě. A on mi povídá, ať zítra v 8:30 přijdu do kabiny. Ze začátku jsem si samozřejmě myslel, že si dělá srandu, ale potom jsem se dozvěděl, jaká je situace a že bych měl na pár dní vypomoci," komentoval se smíchem nastalou situaci Zbyněk Mařák.

49 letý bývalý útočník Zbyněk Mařák je odchovancem zlínského hokeje. Je držitelem tří mistrovských titulů se Vsetínem, hokejovou kariéru zakončil ve Znojmě. Je dlouholetým trenérem mládežnických kategorií s trenérskou licencí A. Aktuálně působí u zlínských juniorů. 

"Je to pro mě zase něco nového, bude to velká změna, zvlášť teď, když jsme nemohli ani trénovat. Ale těším se na to, už jen vyjet na led je perfektní, poznat život A týmu, jak to chodí, funguje. Určitě to bude deset zajímavých dnů,"  těší se na novou roli trenér mládežnických hokejistů.