Hokejisté PSG Zlín se utkají s Třincem. Prodlouží Berani úspěšnou sérii tří domácích výher?

Úřadující vicemistři z PSG Zlín změří síly v zápase 16. kola Tipsport extraligy na domácím ledě s týmem Oceláři Třinec. Vlachova družina vyhrála předchozí tři zápasy na domácím ledě proti Plzni, Liberci i Litvínovu a tři body za výhru v základní hrací době jsou cílem i v dnešním utkání s Třincem. Berani mají soupeři oplácet prohru 0:3 v první čtvrtině na třineckém ledě.
Oceláři z Třince jsou po patnáctém extraligovém kole na šesté příčce, když nasbírali o dva body více než Zlín. Slezané poslední dva zápasy však prohráli a vyšli bodobě naprázdno. „Čeká nás velmi těžký soupeř. Třinec má v sestavě řadu zkušených starších hráčů. Těm trvá pár zápasů než se dostanou do formy. Možná i proto zatím Oceláři nedali tolik branek jako v předchozích sezonách. Jejich čas určitě přijde, neboť mají velmi šikovné útočníky. Do obrany přišel v létě právě ze Zlína Tomáš Linhart a ještě více vyztužil defenzivu,“ pověděl Rostislav Vlach, první trenér PSG Zlín.

Tým PSG v letošní sezoně ještě Třinec neporazil, Ocelářům podlehl i v srpnovém přípravném zápase ve Slezsku. „Doma se nám většinou s Třincem daří. Pokud se nám bude dařit v koncovce a dáme góly, věřím, že uspějeme podobně jako v předchozích domácích zápasech. Musíme se vyvarovat vyloučení, v Kladně nás soupeř v první třetině dvakrát potrestal. Rovněž Třinec je v přesilovkách hodně nebezpečný,“ řekl jednapadesátiletý šéf zlínské střídačky.

Zlínští hokejisté hráli v pátečním zápase v Kladně pouze na tři útoky, neboť na marodce je trojice forvardů Antonín Honejsek, Filip Čech a Bedřich Köhler. Uvedená trojice trénovala v sobotním dopoledni na ledě PSG arény, ale jejich start je s otazníkem. “Béďa Köhler určitě nenastoupí, u dalších dvou se rozhodneme podle jejich aktuálního zdravotního stavu až v den zápasu. Počítáme s tím, že nasadíme mladého forvarda Pavla Sedláčka, který hrál v pátek za juniorku v Plzni,“ uvedl Rostislav Vlach.

Zlínský hokejový klub připravil po letošní premiéře při zápase s Litvínovem opět v rámci projektu projektu "Jedna víra. Jeden tým. Jeden cíl.“ rodinné utkání. Kromě věrných zlínských fanoušků zve celý tým PSG Zlín i rodiny s dětmi, aby přišly zažít skvělou hokejovou atmosféru na Zimní stadion Luďka Čajky ve Zlíně! Během nedělního odpoledne můžete soutěžit o řadu cen a od sponzora utkání společnosti ENAPO obdržíte například i sladkou odměnu.

Zápas 16. kola Tipsport extraligy PSG Zlín - HC Oceláři Třinec se hraje v neděli 27. října od 15:30 hodin na Zimním stadionu Luďka Čajky ve Zíně, pokladny budou otevřeny od 14 hodin. Přijďte svými hlasivkami povzbudit zlínské Berany v boji o důležité extraligové body!


PSG Zlín - HC Oceláři Třinec

Divácké soutěže

o zajímavé ceny.