neděle 31. října 2021 | Zlin Press - Roman Ordelt

Hokejisté Zlína nezískali z venkovní šňůry ani bod, prohráli i v Hradci

Hokejisté PSG Berani Zlín prohráli v utkání 20. kola Tipsport extraligy 2021/22 na ledě týmu Mountfield HK Hradec Králové 1:4 a z týdenní šnůry duelů na na cizích kluzištích vyšli zcela naprázdno, když nezískali ani jeden bod. Berani nastoupili do souboje už s uzdravenou gólmanskou jedničkou Liborem Kašíkem, zatímco marodku v útoku rozšířil pro zranění Antonín Honejsek. Kubiš a spol. začali souboj velmi špatně, neboť již po 38 vteřinách hry inkasovali první gól. Hradec soupeře prakticky v úvodní třetině k ničemu nepustil a po zásluze přidal v 16. minutě i druhý gól. Berani hned při nástupu do druhé třetiny vstřelili kontaktní gól zásluhou využité přesilové hry. Východočeši si vzali ve 33. minutě zpět dvougólový náskok. Zlínští alespoň opticky byli více vyrovnaným soupeřem, jejich akcie držel nad vodou dobrým výkonem brankář Libor Kašík. Hosté však neuspěli v koncovce, zatímco Mountfield přidal ve třetí třetině čtvrtý gól a dovedl utkání s přehledem do vítězného konce. Jediný gól dal obránce Daniel gazda. Zlín hraje v úterý 2. listopadu doma s Libercem, začátek v 17 hodin.