sobota 01. února 2020 | Zlin Press - Roman Ordelt

Hokejové menu před reprezentační pauzou: v neděli doma s Plzní

Tipsport extraliga má na programu druhý únorový den kompletní 43. kolo, které je zároveň posledním dějstvím před reprezentační přestávkou. Hokejisté PSG Berani Zlín změří síly v domácím prostředí s celkem HC Škoda Plzeň. Západočeši jsou v tabulce na druhém místě a ve svém středu mají nejproduktivnějšího hokejistu extraligy Milana Gulaše. Svěřenci trenérské dvojice Robert Svoboda, Martin Hamrlík jdou do souboje s cílem zlepšit chabou produktivitu z předchozích utkání a bodovým ziskem potěšit početné fanoušky. Zlínu se doma daří, neboť z posledních osmi zápasů pouze jednou nebodoval, přičemž šestkrát vyhrál. Plzeň venku naposledy třikrát prohrála, nezískala ani bod při celkovém skóre 4:17! Duel Zlína s Indiány začíná v 15:30 hodin.

Zlínští hokejisté z posledních pěti zápasů pouze jednou vyhráli, když porazili doma Mladou Boleslav. Po předchozí úspěšné sérii je nyní trápí slabá produktivita a zvlhlý střelecký prach. Berani naposledy ve dvou zápasech s Vítkovicemi a Olomoucí dali pouze jeden gól. "Hra z naší strany nebyla špatná, ale trápíme se v koncovce. Chybí nám důraz na bránu a chce to více se rvát o výsledek. Trochu jsme podlehli iluzi, že budeme hrát jiný hokejíček. Stojí to spoustu sil a bodový zisk nemáme žádný. Nebyli jsme horším týmem, ale v produktivitě ano. Mrzí nás, že takovým způsobem ztrácíme body,“ hodnotil Robert Svoboda, hlavní trenér PSG Berani Zlín poslední utkání na ledě Hanáků.

Beranům se nedaří ani v přesilových hrách. Naposledy se radovali z gólů v početní výhodě při domácím vítězném souboji se Spartou. Poté vyšli pětkrát naprázdno. „Zřejmě už týmy nastudovaly naši hru a nyní je pro nás velmi těžké vstřelit branku. Musíme hrát na nějaký nový signál anebo soupeře překvapit. Věřím, že je to otázka času, kdy se opět gólově prosadíme,“ uvedl útočník Pavel Kubiš.

Soupeř Zlína v posledním utkání před únorovou reprezentační přestávkou HC ŠKODA PLZEŇ prošel za poslední sezony velkými změnami, nicméně stále se drží na extraligové špičce. Za poslední čtyři sezony získal hned třikrát bronzové medaile a mezi okruh favoritů extraligy patří Indiáni i letošní sezoně. Sice jim odešla velká opora Jan Kovář do Švýcarska, zůstal nejlepší hokejista extraligy Milan Gulaš a z čínského Kunlunu z KHL přišel zvučný centr Tomáš Mertl. Západočeši jsou na druhém místě tabulky se ziskem 77 bodů. Právě Gulaš je vůdčí osobností Indiánů a útočí na letitý rekord Milana Nového v počtu kanadských bodů V dosavadním průběhu extraligy si připsal během jednačtyřiceti zápasů 67 bodů za 32 gólů a 35 asistencí. „Mají velmi kvalitní, šikovné hráče a velkou úspěšnost přesilových her a po zásluze hrají v popředí tabulky. Je potřeba se vyvarovat faulům, abychom nehráli v oslabení. Na druhou stranu jsme sehráli v minulosti s Plzní výborné zápasy s bodovým ziskem. Při domácím zápase s nimi jsme byli velmi blízko k bodovému zisku a poslední zápas jsme u nich vyhráli 4:2,“ řekl dvaapadesátiletý trenér Svoboda.

Vzájemné zápasy Zlína a Plzně v letošní sezoně zatím vyznívají 6:3 na body pro Indiány. Nejdříve Západočeši vyhráli na svém ledě 5:4 a zvládli poté i první duel ve Zlíně po těsné výhře 2:1. Berani se radovali na Vánoce v odvetném utkání na plzeňském ledě, které vyhráli 4:2.

V sestavě Beranů se objeví čerstvý otec Antonín Honejsek, který dostal před zápasem v Olomouci volno, neboť přivítal se svou partnerkou Anastasií narození syna Maxima. V minulém kole se vrátil do zápasové sestavy po zranění ruky obránce Daniel Gazda. Naplno trénuje po zranění kotníku i Lukáš Buchta, zatímco nemoc skolila útočníka Bedřicha Köhlera. Žižka a spol. absolvují v den utkání dopoledne taktickou poradu a poté rozbruslení.

Utkání 43. kola Tipsport extraligy 2019/2020 PSG Berani Zlín – HC Škoda Plzeň se odehraje na Zimním stadionu Luďka Čajky v neděli 2. února od 15:30 hodin. Pokladny zimního stadionu se otevírají ve 14 hodin. Přijďte povzbudit zlínské Berany v boji i důležité extraligové body, případně sledujte duel na serveru hokej.cz HOKEJKA TV nebo prostřednictvím textového zpravodajství na webu onlajny.com.

Nejvyšší prohra venku: 2:9, 20. 2. 2019 v sezoně 2018/2019

Výsledky obou soupeřů v sezoně 2015/2016: Zlín doma 4:2, 6:4, Zlín venku 2:3 po nájezdech, 4:1. Sezona 2016/2017: Zlín doma 1:2, 3:1 – Zlín venku 3:1, 1:7. Sezona 2017/2018: Zlín doma 4:5 po nájezdech, 4:1 – venku 2:1 po prodloužení, 2:3. Loňská sezona 2018/2019: Zlín doma 3:5, 2:3 po prodloužení – venku 2:1, 2:9. Letošní sezona 2019/2020: Zlín venku 4:5, 4:2 – doma 1:2.

Výsledky Plzně v letošní sezoně 2019/2020: venku Sparta 6:7 po prodloužení, Hradec Králové 5:6, Karlovy Vary 3:0, Olomouc 4:0, Kladno 5:7, Brno 1:3, Litvínov 3:1, Zlín 2:1, Mladá Boleslav 3:4 po prodloužení, Vítkovice 5:0, Pardubice 3:4 po prodloužení, Třinec 2:5, Sparta 1:2 po prodloužení, Hradec Králové 3:0, Karlovy Vary 3:4 po prodloužení, Olomouc 3:2 po nájezdech, Kladno 3:1, Liberec 1:7, Brno 2:5, Litvínov 1:5 – doma Litvínov 2:0, Zlín 5:4, Mladá Boleslav 1:4, Vítkovice 4:1, Pardubice 5:3, Třinec 6:1, Sparta 2:3 po nájezdech, Hradec Králové 4:1, Karlovy Vary 4:3, Olomouc 0:3, Kladno 3:1, Brno 4:2, Litvínov 6:2, Zlín 2:4, Mladá Boleslav 3:2 po nájezdech, Vítkovice 6:4, Pardubice 5:0, Liberec 3:2, Třinec 5:2, Sparta 6:3, Hradec Králové 2:3 po nájezdech.

Hráčský kádr HC Škoda Plzeň, sezona 2019/2020 – brankáři: Dominik Frodl, Jaroslav Pavelka, Kristián Kolář. Obránci: Vojtěch Budík, Peter Čerešňák, Bohumil Jank, Adam Jánošík, Lukáš Kaňák, Lukáš Pulpán, Roman Vráblík, David Jiříček. Útočníci: Jan Eberle, Milan Gulaš, Martin Heřman, Matyáš Kantner, Petr Kodýtek, Matěj Kolda, Jaroslav Kracík, Sebastián Malát, Jan Matiášek, Tomáš Mertl, Vojtěch Němec, Jakub Pour, Filip Přikryl, Luboš Rob, Petr Straka, Filip Suchý, Tomáš Vracovský. Patrik Zdráhal. Hlavní trenér: Ladislav Čihák (narozen 3.7.1981), asistenti trenéra: Jiří Hanzlík (narozen 2.2.1974), Jaroslav Špaček (narozen 11.2.1974).

Změny v kádru Plzně - přišli: Jaroslav Pavelka (brankář, Hradec Králové), Vojtěch Budík (obránce, Pardubice), Bohumil Jank (obránce, Chomutov), Luboš Rob (útočník, Vsetín/Chance liga), Roman Vlach (útočník, Karlovy Vary), Filip Přikryl (útočník, Saint John/QMJHL), Tomáš Mertl (útočník, Kunlun/KHL), Martin Heřman (útočník, České Budějovice). Během sezony: Tomáš Voráček (obránce, Sparta Praha), Dominik Pacovský (útočník, Mladá Boleslav) – měsíční hostování, Patrik Zdráhal (útočník, Vítlovice), Adam Jánošík (obránce, Litvínov).
Odešli: Dmitrij Milčakov (brankář, Kokšetau, KAZ), Conor Allen (obránce, bez angažmá), Nick Jones (obránce, Wolfsburg/DEL), Jakub Kindl (obránce, Kolín nad Rýnem/DEL), David Kvasnička (obránce, Vítkovice), Ondřej Kratěna (útočník, konec kariéry), Václav Nedorost (útočník, konec kariéry), Jan Kovář (útočník, Zug/SUI), David Stach (útočník, Kladno), Denis Kindl (útočník, Pardubice), Miroslav Preisinger (útočník, Zvolen/SVK). V průběhu sezony: Tomáš Voráček (obránce, Pardubice), Roman Vlach (útočník, Pardubice), Miroslav Indrák (útočník, Vítkovice), Michal Houdek (obránce, Sokolov/Chance liga), Michal Moravčík (obránce, Litvínov).

Kanadské bodování hokejistů HC Škoda Plzeň po 42. extraligovém kole: 1. Milan Gulaš 67 (32 + 35), 2. Tomáš Mertl 36 (15 + 21), 3. Matyáš Kantner 29 (12 + 17), 4. Lukáš Rob 25 (14 + 11), 5. Vojtěch Němec 23 (10 + 13), 6. Vojtěch Budík 21 (3 + 18), 7. Michal Moravčík 17 (3 + 14), 8. Peter Čerešňák 16 (4 + 12), 9. Jaroslav Kracík 14 (7 + 7), 10. Petr Kodýtek 12 (4 + 8). Celkem bodovalo 26 hokejistů.

Střelci: 32 – Gulaš, 15 – Mertl, 14 – Rob, 12 – Kantner, 10 – V. Němec, 7- Kracík, 6 - P. Straka, Pour, 5 – Eberle, 4 – Čerešňák, Kodýtek, P. Zdráhal, 3 – Budík, Moravčík, Indrák, 2 – Pulpán, Vráblík, M. Heřman, 1 – Kaňák, Jank, Vracovský.

Statistiky brankářů: Dominik Frodl (41 zápasů, 2 438 odchytaných minut) - průměr 2,51 gólů na zápas, procento úspěšnosti 90,93. Kristián Kolář (2 zápasy, 51 odchytaných minut) - průměr 3,53 gólů na zápas, procento úspěšnosti 82,35.

Sestava Plzně v minulém extraligovém kole: D. Frodl - Čerešňák, Budík, D. Jiříček, Jánošík, L. Kaňák, Jank, Pulpán - Gulaš, Kracík, P. Zdráhal - Rob, Mertl, V. Němec - Pour, Kodýtek, Kantner - Vracovský, Kolda, M. Heřman. Trenéři: Čihák, J. Hanzlík.

PSG Berani Zlín versus HC Škoda Plzeň. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT