pátek 13. ledna 2017 | Zlin Press - Roman Ordelt

Hokejové oslavy ve Zlíně! K výročnímu utkání přijede Hradec Králové

Soupeřem hokejistů Zlína bude ve výročním zápase v rámci 38. kola Tipsport extraligy na ZS Luďka Čajky tým Mountfield HK Hradec Králové. Východočeši vedení zkušeným trenérem Václavem Sýkorou jsou v tabulce na pátém místě, když v dosavadním průběhu extraligy nasbírali 62 bodů, přičemž mají k dobru ještě dva zápasy. Berani vybojovali v letošní sezoně se soupeřem dva body. Přesto Zlín na Hradec dokáže zahrát, neboť Berani vyhráli ve vzájemných zápasech doma šestkrát v řadě. Do sestavy se vrací uzdravení Antonín Honejsek, Martin Matějíček, premiérově oblékne zlínský dres David Ostřížek z Olomouce. Slavnostní ceremoniál začíná v 17:30 hodin, po jeho skončení začne samotný zápas.

Mountfield však nebude vůbec snadným soustem. Bednář a spol. bodovali v posledních pěti extraligových zápasech naplno vždy za tříbodové výhry a v tabulce mají na dosah první čtyřku. Navíc Hradec Králové vyhrál devět z posledních jedenácti utkání a veze se navíc na vlně zkušenosti z prestižního Spenglerova poháru. „Hradec je velmi silným soupeřem, je velmi důrazný a hraje nepříjemný celoplošný hokej. Zákonitě jim stoupá po velmi dobrých výsledcích sebevědomí. Na Spenglerově poháru předvedli slušný výkon a nyní formu potvrzují v extralize. Bude to velmi těžký zápas. Musíme eliminovat jejich ofenzivu a využít domácího prostředí i s podporou fanoušků,“ řekl Robert Svoboda, trenér PSG Zlín.

Výroční utkání má slavnostní nádech, neboť před zápasem bude vyzdvižen dres legendy zlínského klubu a současného trenéra seniorského týmu Martina Hamrlíka. „Věříme, že tato sláva přiláká do ochozů zimního stadionu více fanoušků. Martin si zaslouží pochvalu a podporu od fandů,  navíc z Kanady přiletí i jeho bratr Roman. Je to skvělá pozvánka pro všechny fanoušky a věřím že bude dobrá divácká kulisa,“ uvedl Svoboda.

Na extraligový led se vrací po zranění útočník Antonín Honejsek a obránce Martin Matějíček. Na marodku vedle dorostence Filipa Chytila přibyl po utkání s Olomoucí pro změnu obránce Oldřich Horák. Poprvé nastoupí ve zlínském dresu útočník David Ostřížek z Olomouce, který přišel výměnou za Romana Vlacha. „David s námi ve čtvrtek netrénoval, přijede až v pátek ráno. Sedneme si a povíme mu, jakou máme představu o jeho hře a co od něho očekáváme. Je to důrazný hráč s dobrými fyzickými parametry. Dá naší hře ještě větší důraz,“ řekl devětačtyřicetiletý kouč.

Zlínští vyhráli tři z posledních čtyř zápasů, navíc doma zvítězili pošesté z posledních sedmi duelů. Podaří se jim přidat další úspěch v podobě výhry? Utkání 38. kola Tipsport extraligy PSG Zlín versus Mountfield HK Hradec Králové se odehraje v pátek 13. ledna v 17:30 hodin na ZS Luďka Čajky ve Zlíně. Pokladny budou otevřeny od 16 hodin. Klub žádá diváky, aby přišli vzhledem k slavnostnímu ceremoniálu a vyvěšení dresu Martina Hamrlíka, na utkání s předstihem.

Pozor! Odneste si čepici k 80. výročí Tipsport extraligy s retro logem Zlína z utkání 38. kola s Hradcem Králové. Vsaďte si na tento zápas alespoň za 80 korun. Tiket v mobilu nebo z pobočky ukažte promo týmu Tipsportu na jižní tribuně za sektorem stání na ZS Luďka Čajky ve Zlíně. Připraveno 200 čepic, akce platí do vydání zásob.

Vzájemná bilance zápasů Zlína a Mountfield HK v české extralize:
CELKEM: 24 zápasů, 10 – 4 – 0 – 1 - 9, celkové skóre 63:58, 37 bodů
DOMA: 12 zápasů, 8 – 2 – 0 – 1 - 1, celkové skóre 42:21, 27 bodů
VENKU: 12 zápasů, 2 – 2 – 0 – 0 - 8, celkové skóre 21:37, 10 bodů

Nejvyšší vítězství doma: 6:2, 2. listopadu 1993 a 28. ledna 1994 v sezoně 1993/1994
Nejvyšší prohra doma: 1:2 po nájezdech, 22. listopadu 2013 v sezoně 2013/2014
Nejvyšší vítězství venku: 2:1, 5. ledna 2014 v sezoně 2013/2014
Nejvyšší prohra venku: 1:9, 1. října 1993 v sezoně 1993/1994

Výsledky obou soupeřů v loňské sezoně 2015/2016: Zlín doma 2:1, 4:1 –  Zlín venku 1:2, 1:3. Letošní sezona 2016/2017: Zlín doma 3:2 po prodloužení - venku 1:4.

Výsledky hokejistů Mountfield HK v letošní sezoně 2016/2017: venku Brno 1:3, Vítkovice 2:3, Litvínov 2:3 po nájezdech, Plzeň 3:4 po prodloužení, Zlín 2:3 po prodloužení, Litvínov 2:3 po prodloužení, Mladá Boleslav 1:3, Plzeň 1:3, Karlovy Vary 2:0, Pardubice 4:3, Sparta 3:2, Liberec 1:2, Třinec 4:3 po prodloužení, Chomutov 4:5 po prodloužení, Brno 3:4, Vítkovice 6:3 – doma Mladá Boleslav 4:5 po prodloužení, Karlovy Vary 4:0, Pardubice 8:2, Sparta 2:3, Liberec 3:2 po nájezdech, Třinec 3:2 po nájezdech, Chomutov 3:2, Brno 5:1, Vítkovice 2:1, Litvínov 0:3, Plzeň 1:4, Olomouc 3:2, Zlín 4:1, Mladá Boleslav 3:1, Karlovy Vary 3:0, Pardubice 5:1, Liberec 3:2, Třinec 5:1.

Kanadské bodování hokejistů Mountfield HK po 37. extraligovém kole: 1. Jaroslav Bednář 31 (7 + 24), 2. Richard Jarůšek 29 (11 + 18), 3. Jiří Šimánek 22 (5 + 17), 4. Bedřich Köhler 20 (12 + 8), 5. Adris Džerinš 17 (10  + 7),  6. Rudolf Červený 16 (9 + 7), 7. Roman Kukumberg 16 (9 + 7), 8. Stanislav Dietz 15 (4 + 11), 9. Rastislav Dej 14 (7 + 7), 10. Jake Newton 11 (5 + 6) atd.

Statistiky brankářů: Patrik Rybár (25 zápasů) průměr 1,94 golů na zápas, úspěšnost 92,.56 %, Ondřej Kacetl (9 zápasů), průměr 2.70 gólů na zápas, úspěšnost 89.72 %, Jaroslav Pavelka (3 zápasy), průměr 3.55 gólů na zápas, úspěšnost 87.84 %.

Sestava Hradce Králové v minulém extraligovém kole: Rybár - Čáp, Vydarený, Gregorc, Dietz, Štajnoch, Newton, Plášil - Červený, Džerinš, Šimánek - Bednář, Kukumberg, Dej - Jarůšek, Dragoun, Picard - Köhler, T. Knotek, J. Dvořák. Trenéři: V. Sýkora, P. Hynek, T. Martinec.

PSG Zlín versus Mountfield HK Hradec Králové. Robert Říčka bojuje o kotouč s Richardem Jarůškem.