Hokejový svět dnes bohužel opustil Miloš Říha

V 61 letech nás dnes navždy opustil Miloš Říha, šikovný hokejový útočník a následně také velmi úspěšný trenér. Rodák z Přerova, jehož hráčská i trenérská kariéra se protla se zlinským, respektive gottwaldovským hokejem.

Miloš Říha jako rodilý přerovák nemohl začít s hokejem jinde než na zimním stadionu v Přerově. Po angažmá v Dukle Jihlava a Vítkovicích se v roce 1981 stal členem týmu TJ Gottwaldov. Výrazné štěstí ho zde ale bohužel nepotkalo. Smolná nehoda autobusu cestou na zápas, zranění, dlouhá rekonvalescence a pauza 11 měsíců. Sezóna 1984 přinesla náplast v podobě ligového bronzu, poté ale Říha přišel o místo v sestavě a Gottwaldov opustil.

Do Zlína se vrátil v roce 91/92 ještě jednou, už jako trenér. Sbíral zde zkušenosti jako asistent trenérů Stanislava Přikryla a Josefa Augusty. A odstartoval zde dlouhou a úspěšnou kariéru, během níž vedl českou reprezentaci, extraligové Pardubice, nebo přední kluby KHL – Spartak Moskva, SKA Petrohrad a Avangard Omsk. V roce 2011 byl dokonce vyhlášen nejlepším trenérem Kontinentální hokejové ligy

Posledních pár týdnů Miloš Říha strávil se zdravotními komplikacemi hospitalizovaný v pražském IKEMu. Tam bohužel jeho život také vyhasl. Nejen český hokej tak navždy opustila výrazná ikona, velký srdcař a hokejový nadšenec. Odpočívejte v pokoji, Miloši.

 

×
Odehrané 12:30 | Jun.
PSG Berani Zlín
Piráti Chomutov
×
Odehrané 13:00 | Dor.
PSG Berani Zlín
HC Olomouc