Honejsek po Motoru: hratelný soupeř, měli jsme být více zodpovědní

Už se zdálo, že hokejisté PSG Berani Zlín se nalodí na vítěznou sérii. Po domácím triumfu s Brnem vedli také na ledě Českých Budějovic, nakonec však vyšli bodově naprázdno. "Byl to super hratelný soupeř, za mě zatím asi nejslabší. Neměl svůj den. Kdybychom byli více zodpovědní, určitě jsme vyhráli," zlobil se po utkání útočník Antonín Honejsek.
Zlín vedl na jihu Čech dvakrát. Nejprve 1:0 a posléze 2:1, když třináct vteřin před druhou sirénou skóroval  právě Honejsek. Berani ve třetí části však třikrát inkasovali a nebodovali. To hodně rozlítilo právě autora druhé trefy Moravanů. "Doteď jsem si myslel, že máme na sobě deku, ale vůbec to tak není. Pravdou je, že jsme lajdáci, každý zápas někdo jiný. Je to na pováženou," byl naštvaný třicetiletý útočník.

Ještě více ho hryzal fakt, že Motor dle něj nebyl ve své formě a hodně věcí Zlínu usnadnil. "Byl to super hratelný tým. My po druhé třetině vedeme 2:1, nastoupíme do třetí části a prohrajeme šest soubojů za sebou! Ne tím, že by oni byli super nabruslení nebo změnili hru, ale tím, že se bojíme, a nechceme se obětovat pro tým v situacích, kde to bolí. Z toho samozřejmě plynou chyby a góly. Že jsme na konci měli velký závar a dali jsme dvě tyčky, to už není podstatné, tam jsme zápas neprohráli," pokračoval v kritice Honejsek.

Podle něj se však tým zvedá, herně předvádí dobré věci, ale chybí mu více nasazení. "Máme i dobré věci, ano. Některé pasáže jsou pěkné, ale my jsme málo agresivní, zápas kolikrát jen tak hrajeme, není tam žádná přidaná hodnota typu agresivita, emoce. To nás zatím sráží. Myslím si, že máme štěstí, že zatím ztrácíme jen sedm bodů. Každý by měl začít myslet na to, že nehraje jen za sebe, ale jde tady o celý tým, klub, město," podotkl mistr extraligy z roku 2014.

Za Berany na ledě Českých Budějovic vůbec poprvé naskočil lotyšský obránce Roberts Mamčics, připsal si asistenci a ukázal důraz v defenzivě. "Byl vynikající. Tvrdý, nekompromisní, na přesilovkách rozhazoval nahrávky doprava, doleva. Bude to obrovská posila," měl jasno Antonín Honejsek. Další boj o body čeká jeho tým v pátek na ledě Vítkovic.
×
Dnes v 12:00 | Jun.
PSG Berani Zlín
Rytíři Kladno