pátek 19. listopadu 2021 | Zlin Press - Roman Ordelt

Honejsek po výhře nad Olomoucí: Byl to náš nejlepší zápas sezony

Takhle by to šlo. Berani po bojovném a kvalitním výkonu porazili doma Olomouc 3:2 a přetrhli šňůru porážek. A na útočníkovi Antonínovi Honejskovi bylo poznat, že je s předvedenou hrou velmi spokojený. „Byl to bezkonkurenčně nejlepší zápas sezony,“ pochvaloval si.

Dnes vám dobře jezdily nohy, že?
Od začátku do konce jsme byli lepší, až na posledních pět minut, což bylo dáno tím, že jsme dlouho nevyhráli. Malá obava o výsledek přišla, ale zvládli jsme to.  Jen jsme měli Olomouci nasypat víc gólů, některé situace jsme přehrávali, konkrétně já.

V závěru za stavu 3:2 jste soupeře ani nepustili do šance a prakticky si nemohl nachystat powerplay.
Vnímali jsme, že bude lepší, aby nebyla hra přerušená. Do karet nám hrál i šílený led, na kterém jsme trénovali celé dva týdny. Dá se na něm hrát třináct minut a sedm minut pak musíme jen odpalovat puky, protože to bylo horší než na rybníku. I když Olomouc z toho dvě branky dala, neměla pak klid v zakončení.

To jste led zničili tak tvrdým tréninkem?
To ne. Říkali jsme si, že přijede Krejčí, tak mu udělejme horší led. (směje se)

Vnímal jste hvězdného olomouckého centra na ledě?
Několikrát jsem proti němu měl střídání. Čím lepší hráč, tím méně prostoru by měl dostat. Když jsme mu ho dali, vždycky z toho byl průser. Chtěli jsme u něj hrát natěsno, ale je to světový hráč, tak stejně něco vymyslel. My se ovšem dneska nezaměřovali na soupeře, ale na sebe. Taková nálada v kabině byla už před zápasem, že nás nic jiného nezajímá. Nedíváme se vůbec kolem sebe. Víme, co chceme hrát na ledě.

Pomohl vám fyzicky náročný trénink v reprezentační přestávce?
Ano, vidím to na sobě i na klucích. Těžko říct po jednom zápase, uvidíme, jak to bude vypadat dál. Ale dnes jsme vyhrávali osobní souboje, což se v předchozích utkáních nestávalo. To byl největší rozdíl. Cítili jsme to i sami v kabině během zápasu. Navíc byla i dobrá atmosféra.

Byla zmíněná přestávka jiná, než bývá běžně zvykem?
Dostali jsme větší záhul než jsem býval zvyklý. Strávili jsme na zimáku hodně času a tím myslím fakt hodně času. Byli jsme deset dnů v takové bublině. Myslím, že dnes se to možná projevilo. Teď jde o to, aby nám zůstalo. Každé utkání bude důležité.

Hrajete znovu až za týden ve čtvrtek s Třincem, vítáte to, nebo byste radši hráli zase dál?
Určitě jsem radši, že nehrajeme a máme týden na další těžší tréninky. Dva, tři dny určitě to bude zase náročné.

Jaký máte dojem z nové lotyšské posily Patrikse Zabusovse?
Je rychlý a silný na puku. Určitě ho má rád. Dneska to bylo dobré. Jsme rádi, že tady je, myslím, že bude posila.