pátek 03. března 2017 | Zlin Press - Roman Ordelt

Jak postoupit do předkola play off? Porazit Karlovy Vary a věřit Spartě

Až závěrečné kolo základní části Tipsport extralize dá odpověď na otázku, zda hokejisté PSG Zlín nebudou chybět ani podeváté za sebou ve vyřazovacích zápasech play off. Úkol číslo jedna zní, porazit v základní hrací době Karlovy Vary a úkol číslo dva fandit na dálku pražské Spartě, aby porazila po 60 minutách hry Plzeň. Zatímco první podmínku mají Berani ve své moci, druhý úkol již nemají ve svých rukou. „Do utkání s Karlovými Vary jdeme s jednoznačným cílem, vyhrát za tři body a především chceme pobavit fanoušky dobrým hokejem a vítězstvím,“ pověděl Robert Svoboda, trenér PSG Zlín. Všechny zápasy závěrečného 52. extraligového kola mají stanoven jednotný začátek v 18:20 hodin. Přijďte povzbudit zlínské Berany v boji o postup do předkola!

Naděje pro předkolo play off stále žije! O poslední místo do vyřazovacích bojů ještě zápolí týmy Plzně, Zlína a Olomouce. Nejblíže k postupu jsou Západočeši, stačí jim bodovat na ledě Sparty. Pražané už skončí v extraligové tabulce na třetím místě a ve čtvrtfinále je čeká bitva s Kometou. Berani budou v napětí až do poslední minuty. “Pořád je o co hrát a jsme rádi, že se rozhodne až v posledním kole. Hráčům jsme řekli, že chceme vyhrát za každou cenu. Porazit Karlovy Vary a poté se uvidí. Určitě se poté objeví názory, že jsme ztratili zbytečně bod tam nebo jinde. Ale na druhou stranu jsme získané body taky nemuseli mít. Šanci pořád máme a bojujeme až do konce,“ řekl trenér Svoboda.

Letošní extraligový ročník je nesmírně vyrovnaný až do posledního kola základní části a pořád je o co hrát. „Je dobře, že jsme na  ledě Hradce Králové vyhráli. Ano, nemáme to ve své moci, nicméně pokud není konec a pořád existuje šance, stále bojujeme a věříme,“ uvedl devětačtyřicetiletý kouč.

Karlovy Vary jsou na třináctém místě extraligové tabulky a společně s Pardubicemi je čeká náročná baráž o setrvání v nejvyšší soutěži. Zlín nemá v letošní sezoně s Energií pozitivní bilanci, neboť z dosavadních tří zápasů vyválčil jedinou výhru po domácím hubeném vítězství 1:0. Berani prohráli na lázeňském ledě 4:7 a 1:4. „Hra Varů je podobná jako Olomouci. Je to bojovný tým, který hokejovou vyspělost nahrazuje nesmírným úsilím a týmovým pojetím. Potvrdili to naposledy v úterý, když doma porazili Spartu,“ řekl zlínský trenér.

Marodka zlínské družiny je prázdná. Poslední zápas v Hradci sice nedohrál útočník Antonín Honejsek, ale nastoupí. „Pár hráčů má drobné šrámy, ale připraveni k zápasu budou všichni a porvou se v boji o předkolo. Hráči hrají o své jméno a především pro fanoušky. Řekli jsme si, že pobavíme fanoušky dobrým výkonem. Věřím že budou mít dobrý pocit, že jsme nic neodevzdali a snaha byla. Ať už to dopadne jakkoliv,“ uzavřel Robert Svoboda.

Utkání 52. kola Tipsport extraligy PSG Zlín versus HC Energie Karlovy Vary se hraje v pátek 3. března v 18:20 hodin na ZS Luďka Čajky ve Zlíně. Pokladny budou otevřeny od 17 hodin. Přijďte povzbudit zlínské Berany v boji o postup do předkola play off!

Nejvyšší prohra venku: 1:5, 6. března v sezoně 2000/2001

Výsledky obou soupeřů v loňské sezoně 2015/2016: Zlín doma 3:5, 3:5 – Zlín venku 2:1, 2:1 po nájezdech. Letošní sezona 2016/2017: Zlín venku 4:7, 1:4 – doma 1:0.

Výsledky Karlových Varů v letošní sezoně 2016/2017: venku Chomutov 2:3, Hradec Králové 0:4, Třinec 0:7, Vítkovice 2:3 po nájezdech, Pardubice 3:5, Sparta 1:3, Liberec 0:2, Olomouc 0:3, Brno 2:8, Mladá Boleslav 4:1, Litvínov 1:2 po prodloužení, Plzeň 1:3, Zlín 0:1, Hradec Králové 0:3, Třinec 2:4, Vítkovice 1:3, Pardubice 3:2, Sparta 1:2 po prodloužení, Chomutov 1:3, Liberec 2:3, Olomouc 2:3 po prodloužení, Brno 2:3 po prodloužení, Mladá Boleslav 0:1, Litvínov 2:3 po prodloužení, Plzeň 2:4 – doma Liberec 1:5, Olomouc 3:1, Brno 2:4, Mladá Boleslav 2:5, Litvínov 1:3, Plzeň 1:2 po nájezdech, Zlín 7:4, Chomutov 4:3 po prodloužení, Hradec Králové 0:2, Třinec 0:3, Vítkovice 5:4, Pardubice 4:3, Sparta 3:4 po nájezdech, Chomutov 4:5 po nájezdech, Liberec 5:3, Olomouc 2:3 po prodloužení, Brno 4:2, Mladá Boleslav 3:4, Litvínov 2:3, Plzeň 0:3, Zlín 4:1, Hradec Králové 3:2, Třinec 1:2, Vítkovice 3:5, Pardubice 4:1, Sparta 3:1.

Kanadské bodování hokejistů HC Energie Karlovy Vary po 51. extraligovém kole: 1. Václav Skuhravý 26 (14 + 12), 2. Denis Kindl 21 (8 + 13), Tomáš Rachůnek 21 (8 + 13), 4. Dávid Griger 20 (9 + 11), 5. Maurice Patrick Mullane 19 (5 + 14), 6. Milan Mikulík 18 (7 + 11), 7. Vojtěch Tomeček 14 (7 + 7), 8. Vladimír Sičák 14 (4 + 10), 9. Jakub Flek 13 (6 + 7), 10. Tomáš Dujsík 13 (3 + 10) atd.

Statistiky brankářů: Tomáš Závorka (29 zápasů) – průměr 2.71 gólů na zápas, úspěšnost 90.12 %, David Honzík (25 zápasů) - průměr 3.06 golů na zápas, úspěšnost 89.39 %, Tadeáš Dvořák (2 zápasy) – průměr 2.89 gólů na zápas, úspěšnost 86.21 %.

Sestava Karlových Varů v minulém extraligovém kole: Závorka - Benák, Tomáš Dvořák, Baránek, Harant, Baldajev, M. Rohan, Sičák - Mikulík, Gríger, T. Rachůnek - Davídek, Skuhravý, Vachovec - V. Tomeček, Tuominen, Stloukal - Flek, D. Kindl, O. Beránek. Trenéři: Tlačil, Antonik.