Jiří Marušák pro Deník: Štědrý večer jsem strávil i na letišti v Chabarovsku

Nejzkušenější zadák zlínské obrany Jiří Marušák tráví poslední čtyři roky již doma. Během své bohaté hráčské kariéry však prožil řadu vánočních svátků při angažmá v zahraničí, a to především v Rusku. Zde se Vánoce slaví s příchodem Nového roku, případně pravoslavné Vánoce mají Rusové v kalendáři 6. a 7. ledna. „Jednou se nám stalo, že mě štědrovečerní hostina zastihla až na letišti v Chabarovsku," vybavil si jedenačtyřicetiletý obránce Marušák nepříjemný zážitek z Dálného východu.

„Člověk si nostalgicky vzpomene, že se Štědrý den dá trávit různými způsoby. Ale s odstupem času se na to vzpomíná lépe. Tehdy to bylo hodně depresivní. Angažmá v Rusku je celkově specifické od začátku až do konce, člověk tam přemýšlí trochu jinak. V Česku dýchá vánoční atmosféra už začátkem adventu. Samozřejmě i tam se na to chystají, ale tím, že mají svátky o týden zpožděné, je to hodně odlišné,“ pověděl Jiří Marušák, který začátkem listopadu odehrál na ledě Plzně osmistý zápas v české extralize a nakrojil devátou stovku duelů v nejvyšší soutěži.

Jiří Marušák strávil v Rusku šest sezon, působil v týmech Novokuzněck, Petrohrad, CSKA Moskva a Balašicha. Vánoce prožil ale i ve Švédsku při angažmá ve stockholmském Djurgaardenu.

Blíže čtěte v článku autora Daniela Ostrčilíka ve Zlínském Deníku ZDE

Obránce Jiří Marušák pobývá posledních sedm sezon v české extralize. V předchozích sezonách tomu tak nebylo a řadu Vánoc prožil především v Rusku.