Jiří Ondráček: Proti Chomutovu budeme chtít potvrdit body z Plzně

Hokejisté Aukro Berani Zlín vyzvou po vítězství na ledě lídra extraligové tabulky z Plzně 2:1 v prodloužení v dohrávce doma Chomutov. Jiří Ondráček, střelec rozhodující branky na západě Čech řekl, že se jedná ještě o důležitější duel než s Plzní. Trápící se Chomutov svými špatnými výkony v poslední době padl až na dvanáctou pozici. Hraje se ve středu 29. listopadu od 17:30 hodin.
- Jirko, jak se hraje proti lídrovi tabulky?

"Šlo vidět, že se Plzni daří a body nahrané má. V některých částech zápasu nás hodně přehrávali, ale zase nás podržel Kaša, díky čemuž jsme celý zápas hráli o body. Ale rozhodně šlo vidět, že je to rozjetý tým."

- Chvíli před koncem třetí třetiny jste hráli dlouho ve třech, bojovnost a štěstí ale bylo na vaší straně...

"Kluci to zvládli, padali do střel, obětovali se. Přišlo mi to vyloučení ale velmi přísné, podobně jako to předchozí do tří. Oni ty situace moc přehrávali, a jak se říká, kdo nevyužije pět na tři, nemůže vyhrát. Jednu sice využili, ale jen jednu."

- A ve druhé minutě prodloužení jste vystřelil bonusový bod. Jak se to seběhlo?

"Skočil jsem ze střídačky na led s tím, že pojedu dozadu, protože soupeř měl puk. Ralfs ho ale nějak získal, dostal jsem se za jejich hráče a Veselka mi to prohodil. Věděl jsem, že jsem blízko, tak jsem zkusil střelu z první, nebylo co vymýšlet."

- Ve středu je před vámi Chomutov, kterému se poslední dobou příliš nedaří...

"Mají dobrou hru, ale samozřejmě, když se nepovede pár zápasů, tak se to naskládá. Jisté je to, že budou hrát dobře z obrany, takže rozhodne první gól nebo přesilovky. Je to pro nás možná i důležitější zápas než s Plzní. A když už jsme tam vyhráli, nebylo by od věci to potvrdit a odskočit od spodních příček tabulky."

FOTO: ZLIN PRESS - ROMAN TUROVSKÝ
×
Dnes v 18:15 | Dor.
Salith Šumperk
PSG Berani Zlín