Jiří Ondráček: Tři body jsou parádní, zase jsme blíž play off

Pět vteřin před koncem zápasu s Olomoucí dorazil do sítě střelu Pavla Kubiše a zajistil hokejistům Aukro Berani Zlín obrovsky důležitou výhru 4:3. „Tři body jsou parádní, jsme zase o krůček blíž play off. Pořád však potřebujeme ještě tři, čtyři body,“ říká útočník Jiří Ondráček.
- Vypadá to, že jste možná trefil postup Zlína do play off, souhlasíte?
"To se uvidí až na konci základní části. Jsem hlavně moc rád, že jsme vyhráli, ale pořád je postup daleko. Nicméně je to perfektní povzbuzení do dalších zápasů."
 
- Rozhodl jste už druhé střetnutí po sobě, čím to je?

"Před zápasem jsme se bavili s Veselkou, že teprve začínáme hrát. Asi jsme se my starší hráči šetřili na play off. (směje se) Ale ne, dělám si srandu, hlavně, že to tam spadlo. Kdyby dal gól kdokoliv jiný, budu šťastný." 
 
- Výhra byla těsná, ale zasloužená, že?
"Prvních dvanáct, třináct minut jsme je nepustili vůbec k ničemu, měli jsme šance, ale pak dala Olomouc šťastný gól a naším sebevědomím to trochu zamávalo. Druhá třetina byla špatná, hráli jsme bez pohybu a soupeř byl silnější v soubojích, ale podařilo se nám vyrovnat na 2:2. Ve třetí třetině jsme šli do vedení, pak nám tam ovšem spadl smolný gól. Trochu jsme si koledovali. Ale se štěstím jsme ještě dokázali odpovědět, Piškot perfektně házel puk rovnou do brány a mně se to odrazilo do prázdné."
 
- Teď už by byla škoda přijít o play-off, ne?
"Řekli jsme si, že tam chceme být, i když by nám to před sezonou málokdo věřil. Tenhle mančaft má vůli a dobrou partu, jdeme si za tím. A nemyslím, že bychom tím řekli poslední slovo. Pořád ale zůstáváme pokorní."

Hrdina posledních dvou zápasů hokejistů Zlína útočník Jiří Ondráček. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT