Jiří Ondráček po prohře s Libercem: Musíme hrát jako mančaft, jeden za druhého

Těžko hledal slova, bylo vidět, jak moc ho současné herní i výsledkové rozpoložení hokejistů PSG Zlín štve. "Musíme hrát jako mančaft, jeden za druhého. Musí se to zlomit," burcuje útočník Jiří Ondráček po porážce 0:5 s Libercem.
- Dají se nějak okomentovat vaše výkony v posledních utkáních?
"Tohle jsem ještě snad nikdy nezažil... I když jsme v loňské sezoně byli poslední, tak to furt něco mělo. Teď je to nahoru, dolů, ale nemáme šanci, nic. Když střílíme, přeskočí nám to hokejku. Nenahrajeme si v přesilovce ani ve hře pět na pět. Pak nám Liberec dvakrát ujede a dá nám dva góly..."

- Zlomilo vás utkání s Pardubicemi, které jste ztratili v posledních vteřinách?
"Nemyslím si. Samozřejmě by se to nemělo stávat, ale sezona není jen o jednom utkání. V dalších zápasech jsme hráli hrozně, chybělo tomu úplně
všechno. Dvacet minut třeba hrajeme dobře, ať už v Liberci nebo dnes a pak dostaneme dva, tři góly... Nevím, kolikátý to byl zápas, kdy jsme
inkasovali hned na začátku zápasu. A to nás zlomí."

- Co musíte změnit?
"V tuhle chvíli potřebujeme stoupnout si do středního pásma a čekat na chyby soupeře. Nejsme schopní vymyslet nic dopředu. Třeba já vletím do pásma, spadnu tam, propadnu a takové mančafty nám z toho dají gól..."

- Je to hodně deprimující?
"Sezona je pořád dlouhá, musíme hrát. Nikdo za nás nic neuhraje a nepomůže nám. V této fázi poznáme, jaký jsme tým. Pokud budeme stát jeden za jedním, projeví se to třeba za jeden, dva zápasy. Pokud se na to vyprdneme, prohrajeme patnáct utkání v řadě."

- Přitom v neděli s Chomutovem to aspoň herně bylo lepší, že?
"V neděli jsme mohli uhrát aspoň bod. Ale nemáme tlak do brány, nemáme šance. Ničím si nepomůžeme. Fakt nevím, od čeho se odrazit. Potřebujeme uhrát nějaký zápas třeba 2:1 a hlavně pomoct brankářům. Necháváme soupeře jezdit samotné na golmany... Co mají dělat, to tam může stát Brodeur."

- Zlobě diváků se asi nemůžete divit...
"Nedivím se těm, kteří pískají. Sice nám to nepomůže, ale my musíme lidi nějak nalákat. Když budeme doma prohrávat 0:5, těžko bude chodit plný
dům. Jsme rádi za ty, co přišli, fandili až do konce. Za to jim patří velký dík. Stejně tak za to, že s námi jezdí ven."


Jiří Ondráček během zápasu s Libercem.