Jsem rád, ale nemám dobrý pocit, tvrdí jubilant Tomáš Žižka

Letošní sezóna přináší kapitánovi zlínských Beranů Tomáši Žižkovi spoustu dosažených milníků. Po dosažení mety 1100 zápasů v extralize včera v zápase s Plzní odehrál svůj 500. zápas v dresu Zlína. Je to jeho jedenáctý ročník za Berany, 21. sezóna v extralize celkově. A i když se zkušený 41letý bek dle svých slov zatím necítí úplně dobře, zdaleka ještě nekončí.

"Hráli jsme až naivně"

Plzeňská Škoda zápas rozhodla v první polovině zápasu, kdy Zlín přetlačila a vedla už 6:0. "Plzeň měla zápas celou dobu pod kontrolou, zápas jsme ztratili hloupými chybami. Oni nehráli nijak zvlášť dobře, my jsme ale hráli až naivně, a soupeř nás za to potrestal. Nechtěli jsme to utkání jen odklouzat, zdramatizovali jsme ho, podařilo se nám dostat do zápasu, ale Plzeň si to dokázala pohlídat," komentoval po utkání průběh zkušený obránce Tomáš Žižka.  

Další těžké utkání venku čeká Berany hned zítra na ledě Bilých Tygrů Liberec: "Doufám, že proti Liberci předvedeme úplně jiný výkon. Musíme se v těchto zápasech soustředit ještě víc na obranu, vyvarovat se naivních, hloupých chyb. Někde prolítneme, ujede nám přečíslení. Líp k tomu musíme přistoupit, zodpovědně, pak můžeme přivézt nějaké body."

 
Kapitán týmu Tomáš Žižka při jubilejním utkání s Plzní. Foto: Roman Turovský, HC Škoda Plzeň

"Tolika zápasům za Zlín jsem nikdy nevěřil"

V extralize debutoval Tomáš Žižka v sezóně 97/98. První utkání si připsal na ledě třineckých Ocelářů. O 23 let později nastoupil na ledě Plzně k utkání číslo 500 za zlínské Berany: "Kluci mi v autobuse cosi říkali. Já tyto statistiky a jubilea nijak nesleduju, takže jsem to pořádně nevěděl. Těch zápasů je tolik, že ty výroční zápasy už nějak nevnímám."

Po prohraném zápase s Plzní převládalo v hlase kapitána Zlína ale zklamání: "Je to těžké hodnotit. Nastoupil jsem po zranění, měl jsem nějaké zdravotní problémy. V letošní sezóně to není ono, potřebuju se do toho pořádně dostat, takže spíš řeším sám sebe, než týmový výkon. Tím, jak mi zranění komplikují sezónu, tak se sebou nejsem spokojený, nemám z toho dobrý pocit. Doufám, že se to zlepší, že budu prospěšný týmu, protože teď si tak vůbec nepřipadám. To všechno bohužel přebíjí nějaká má jubilea." 

"Jako mladý kluk toto vůbec neřešíte, máte elán, chcete hrát, něčeho v kariéře dosáhnout. Někam se dostat, posunout. Jestli budete hrát sto, pět set, tisíc zápasů, to vůbec není v hlavě. Ani jsem tomu nevěřil, že bych tolik zápasů za Zlín a celkově v kariéře odehrál. Jsem za to samozřejmě rád, ale chtěl bych to líp zakončit, ne výkony, které předvádím teď," zavzpomínal na závěr Tomáš na své extraligové začátky.