sobota 20. září 2014 | Zlin Press - Roman Ordelt

Jubilant Petr Leška: Zlomily nás dva góly v rychlém sledu

Elitní centr PSG Zlín Petr Leška odehrál v zápase s Libercem 1 100. zápas v nejvyšší soutěži a stal se po Františku Ptáčkovi a Janu Peterkovi teprve třetím hokejistou, který dosáhl v extralize na tuto úctyhodnou metu. Před zápasem s Bílými Tygry dostal od jednatele klubu Patrika Kamase upomínkový dres s číslem 1 100. Osmatřicetiletý útočník však po zápase příliš důvodů k radosti neměl, mistrovský Zlín prohrál i třetí zápas v řadě a stále čeká na bodový zisk v letošní sezoně. "Bohužel jsme dostali dva góly rychle po sobě, a to rozhodlo," pověděl Leška po nevydařeném utkání novinářům.

Vlachova družina dotáhla v utkání s Libercem dvakrát jednogólový náskok Bílých Tygrů, nicméně na inkasovaný gól z hole Vampoly při vlastním oslabení ve 33. minutě již nenašla odpověď. Navíc za necelé tři minuty přidal kanonýr Bartek čtvrtou branku do zlínské sítě. „Dostali jsme dva góly v těsném sledu po sobě a pak už jsme se nezvedli. To samé se nám stalo v Olomouci a opět nás to stálo cenné body,“ vykládal Petr Leška po zápase.

V duelu se Severočechy nastoupil k 1 100. utkání v nejvyšší soutěži. V sezoně 1995/1996 odehrál první utkání v nejvyšší soutěži. „To se nedá zapomenout. Hráli jsme se Slavií a podlehli jsme Pražanům 4:6,“ zavzpomínal osmatřicetiletý harcovník.

Momentálně mistrovský Zlín tápe a stále čeká na první extraligový bod v nové sezoně. Tři prohry v řadě hovoří o nevydařeném startu týmu PSG. „Máme slabý důraz, a i když se snažíme, tak poté uděláme chyby a přijde veškerá snaha vniveč. Děláme velké množství hrubých chyb, a to nás sráží do kolen,“ všiml si Leška a zároveň přidává recept na uzdravení: „Hrát poctivě zezadu, a také zřejmě změnit styl hry.“