Junioři vyhlížejí start ligy. Tým má silný charakter, těší trenéra Mařáka

Začínáme! Nejstarší mládežnické kategorii o víkendu začíná ligová soutěž, tzv. Juniorská liga Akademií. Hned na úvod čeká mladé Berany dlouhý výjezd do jižních Čech a do Rakouska. Přípravu na sezonu poznamenala nařízená karanténa celého týmu na přelomu července a srpna, trenér Zbyněk Mařák však vidí ve svých svěřencích potenciál.

Nucená pauza byla na mladých hokejistech pochopitelně vidět, čehož si všímal i zlínský kouč: „V době koronavirové bylo jen otázkou času, kdy se v týmu objeví první případ nákazy covidem-19. Povinná čtrnáctidenní karanténa s tím spojená nás postihla v předzávodním období, kdy družstvo nabírá fyzickou kondici nejen na ledě, ale také na suchu. Dvoutýdenní manko jsme po zbytek přípravy doháněli, chyběly nám především najeté kilometry na ledové ploše.“

Jinak se ale letní týdny tradičně nesly také v duchu pilování dovedností a týmové hry, aby mužstvo bylo co nejlépe připravené pro nadcházející sezonu.
„Ve hře nás trápí hlavně přechod ze středního pásma do obranného. Obránci příliš rychle opouští modrou čáru, ustupují. Na čem ještě určitě musíme zapracovat, jsou důraz a hra v prostoru před brankou,“ zamýšlí se trenér Mařák.

„Velmi pozitivní je, že se dokážeme dostat do šancí a vytvářet si brankové příležitosti. Jen by to chtělo být o kapánek produktivnější. Družstvo se jeví jako charakterově velmi silné a sociální interakce je na vysoké úrovni.“

Pro mladé Berany začíná nová sezona v sobotu 5. září, kdy se tým představí na ledě Českých Budějovic. O den později změří Zlínští síly s rakouským Salzburgem. První domácí utkání odehrají v pátek 11. září (3. kolo) proti pražské Slavii. Navzdory původním plánům na zúžení bude letošní Juniorská liga Akademií vzhledem k pandemii nemoci covid-19 nesestupová. Kompletní zápasový program týmu naleznete zde, soupisku mladých Beranů pak zde.

Výsledky přípravných zápasů juniorů:

11. srpna – Třinec vs.
Zlín 4:2
15. srpna – Litvínov vs. Zlín 0:1
16. srpna – Litvínov vs. Zlín 6:3
19. srpna – Zlín vs. Havířov 0:3
20. srpna – Zlín vs. Třinec 4:3pp
25. srpna – Olomouc vs. Zlín 8:3
27. srpna – Pardubice vs. Zlín 6:5

×
Odehrané 12:30 | Jun.
PSG Berani Zlín
Piráti Chomutov
×
Odehrané 13:00 | Dor.
PSG Berani Zlín
HC Olomouc