Kanonýr PSG Jaroslav Balaštík: Naše hra ještě není ideální, ale poslední výhry nám pomohly

Trenérská dvojice PSG Zlín Rostislav Vlach, Juraj Jurík dala po letech dohromady první útok ve složení Jaroslav Balaštík, Petr Leška a Ondřej Veselý. Elitní formace před devíti lety vystřílela Zlínu historický mistrovský titul. Od televizního zápasu s Plzní odehrála po návratu Veselého do prvního útoku ve staronovém složení čtyři zápasy a zařídila osm branek z celkového počtu třinácti gólů Beranů, a to ještě Leška asistoval u dalších dvou branek! Kanonýr Jaroslav Balaštík přidal čtyři góly a začíná opět strašit gólmany v české extralize. „Cítil jsem se dobře už před zápasem. Jsem samozřejmě rád, že jsem dvěma brankami přispěl k výhře týmu. Šest bodů z víkendových zápasů bylo podle našich představ,“ uvedl třiatřicetiletý rodák z Uherského Hradiště po vítězném utkání s Litvínovem.
Úřadující vicemistři se soustředili na víkendové zápasy na domácím ledě s Libercem a Litvínovem. Nehrálo se jen o šest bodů, ale rovněž o udržení kontaktu s vyrovnaným středem extraligové tabulky. „Byly to moc důležité zápasy. Museli jsme bodovat, což se nám podařilo. Naše hra stále není ideální, ale poslední zápasy nám hodně pomohly. Přesto počet získaných devatenácti bodů v úvodní čtvrtině je velmi slušný počin. Navíc jsme druhou čtvrtinu začali výhrou za tři body. Víme, že je stále co zlepšovat,“ pověděl autor úctyhodných 296 extraligových tref.

Jako výborný tah se jeví opětovné zařazení Veselého na pravé křídlo místo Bedřicha Köhlera. Pár zápasů zde odehrál i Pavel Kubiš. „Ondra je nejen skvělý bruslař, ale i parádní hráč do kombinace. Čtvrtý gól s Litvínovem byl jeho. Navíc hraje perfektně dozadu, což nám usnadňuje naši hru s Petrem Leškou vepředu. Máme tak více prostoru na útok,“ vysvětlil Balaštík klady obnovené spolupráce s Veselým.

Útočník PSG Zlín Jaroslav Balaštík při rozhovoru s novináři.