Kapitán Beranů Ondřej Veselý: Věřili jsme, že zápas otočíme

Soupeře dlouho přehrávali i přestříleli, nakonec ale hokejisté Aukro Berani Zlín z domácího zápasu s Mladou Boleslaví nic nevytěžili a prohráli vysoko 1:6. „Je to krutý výsledek, naše hra nebyla tak špatná,“ řekl kapitán Ondřej Veselý.

Čím to, že i přes řadu šancí jste dnes neuhráli ani bod?

"Dvě třetiny jsme měli převahu, zápas byl z naší strany dobře odehraný. Akorát chyběly góly. V první třetině jsme měli 20 střel, to samé ve druhé… Věřili jsme tomu, že zápas otočíme, ale ve třetí třetině jim to tam dvakrát za sebou spadlo, najednou to bylo 1:5 a to nás zlomilo. Pak už je těžké hrát."

 

Trefili jste snad čtyři tyčky, což vaši střeleckou mizérii jen podtrhlo…

"Tak to někdy je. Jsou zápasy, kdy se vám tam nic neodrazí a nespadne, naopak z jejich strany to byly někdy góly po střelách, které šly mimo bránu, a šťastně se jim puk odrazil."

 

Je to hodně frustrující pocit?

"Nesmíme věšet hlavy. Je potřeba odrazit se od hry, která nebyla špatná. Extraliga je tak vyrovnaná, že se dá hrát s každým, i na Spartě nebo v Plzni se pokusíme zabodovat. Na umístění v tabulce se nedíváme, soustředíme se na sebe. Aspoň že teď hned hrajeme a nemusíme moc přemýšlet nad dnešním výsledkem. Snad to vyjde."

 

Co říkáte na výkon hostujícího Petra Holíka, který měl bilanci kanadských bodů 1+3?

"Hrál dobře. Vím, že bodoval, ve třetí třetině jsem si ho začínal všímat, hra už se jen dohrávala. Boleslav už měla prostor a věřila si."