Kapitán Beranů Ondřej Veselý dostal za faul kolenem stop na tři zápasy

Předseda disciplinární komise ELH Karel Holý se zabýval ve zkráceném řízení zákrokem kapitána zlínských Beranů Ondřeje Veselého na protihráče Rastislava Deje, za který mu byl v utkání Aukro Berani Zlín – HC Vítkovice Ridera, které se hrálo v úterý 17. října, uložen větší trest na pět minut a osobní trest do konce utkání za faul kolenem.
K zákroku došlo v 51. minutě hry u mantinelu ve středním pásmu, kdy Berani doháněli náskok Vítkovic a prohrávali 3:4. Během pětiminutového trestu však dvakrát inkasovali v přesilovce a hosté udělali rozhodující krok k tříbodové výhře.

"Na základě videozáznamu předseda DK shledal, že zákrok byl veden čelně na protihráče, který byl v držení kotouče. Ve chvíli, kdy se protihráč pokusil protisměrnou kličkou vyhnout blížícímu se střetu, hráč vystrčil aktivně koleno proti směru jeho jízdy a zasáhl protihráče do pravé nohy. Ze svého postavení měl přitom o situaci dobrý přehled a musel si být vědom toho, že přenesením těžiště na pravou nohu a aktivním pohybem kolena s největší pravděpodobností dojde k zásahu protihráče s možností vážného zranění. Protihráč v důsledku střetu utkání nedokončil," píše se v tiskové zprávě disciplinární komise.

Předseda disciplinární komise ELH zákrok vyhodnotil jako faul kolenem a Ondřeji Veselému (Berani Aukro Zlín) uložil trest zastavení činnosti na tři soutěžní utkání nepodmíněně. Zlínský kapitán bude chybět v pátečním utkání v Pardubicích, v neděli doma s Libercem a příští pátek v derby na Kometě.

Zdroj: tisková zpráva ČSLH