Kapitán Kubiš si opět nezahraje, vyfasoval stopku na tři (čtyři) zápasy!

V sestavě extraligových hokejistů PSG Berani Zlín se neobjeví během dvou týdnů kapitán týmu Pavel Kubiš. Zkušený šestatřicetiletý útočník dostal od disciplinární komise ELH za nedovolený zákrok (zásah do hlavy nebo krku) na Lukáše Kaňáka při zápase 13. kola Tipsport extraligy v Plzni trest v podobě nepodmíněného zastavení činnosti na tři soutěžní utkání a finanční pokutu ve výši 10 % měsíčního platu.
Kubiš pyká už podruhé za podobný faul. V minulém týdnu dostal stop za prohřešek v zápase na pardubickém ledě, po kterém mu disciplinárka vyměřila jednozápasový trest. Tentokrát byl verdikt přísnější. K inkrimovanému zákroku zlínského kapitána došlo v samotném závěru druhé třetiny. Kubiš dostal za zákrok do oblasti hlavy nebo krku od sudích vyšší trest v podobě pěti minut a do konce zápasu. V tiskové zprávě Českého hokeje se píše: „Zákrok byl veden na protihráče, který krátce před tím odehrál kotouč a nacházel se ve zranitelném postavení s minimální možností obrany. Hráč se rozhodl situace využít a protihráče atakoval, přičemž ho zjevně zasáhl do oblasti hlavy. Protihráč utkání dokončil, při střetu však utrpěl tržnou ránu. Předseda DK ELH zákrok vyhodnotil jako zásah do hlavy nebo krku a hráče Kubiše potrestal nepodmíněným zastavením činnosti na 3 soutěžní utkání a finanční pokutou ve výši 10 % základní měsíční odměny. Přihlédl přitom k tomu, že Kubiš byl v uplynulých dvou letech dvakrát disciplinárně trestán, naposledy za stejný přestupek při utkání v Pardubicích.“

Doba trestu bude počítána od uplynutí automatického zastavení činnosti na jedno soutěžní utkání, který byl Kubišovi uložen za dosažení hranice 40 bodů v evidenci trestů. Zlínský kapitán vynechá souboje se Spartou, v Litvínově, derby s Kometou i souboj v Českých Budějovicích. Do extraligy se vrátí až 29. října při utkání ve Vítkovicích.

Záznam zákroku najdete zde.

×
Odehrané 17:30 | Muži
PSG Berani Zlín
HC Sparta Praha
×
Odehrané 15:00 | Jun.
PSG Berani Zlín
HC Vítkovice Ridera