Kapitán Kubiš vyfasoval stop na jeden zápas a proti Mladé Boleslavi si nezahraje

Hokejisté PSG Berani Zlín nastoupí k domácímu zápasu 12. kola Tipsport extraligy 2021/22 proti Bruslařskému klubu z Mladé Boleslavi bez kapitána Pavla Kubiše. Zkušený šestatřicetiletý útočník dostal od disciplinární komise ELH za nedovolený zákrok (zásah do hlavy nebo krku) na Michala Hrádka v utkání s Pardubicemi trest v podobě nepodmíněného zastavení činnosti na jedno soutěžní utkání a finanční pokutu ve výši 10 % základní měsíční odměny.
K inkrimovanému zákroku zlínského kapitána v extraligové předehrávce na ledě Pardubic došlo v čase 51:53 minuty v blízkosti brankoviště Dominika Frodla. Kubiš dostal za zákrok do oblasti hlavy nebo krku od sudích vyšší trest v podobě pěti minut a do konce zápasu. V tiskové zprávě Českého hokeje se píše: „Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se ve zkráceném řízení zabýval zákrokem zlínského hráče. Po prostudování záznamu shledal, že hráč reagoval v předbrankovém prostoru při pokusu získat výhodnější postavení na snahu protihráče zastoupit mu cestu tím, že zvedl ruce na úroveň ramen a holí drženou v obou rukách ho zasáhl do obličeje. Protihráč utkání dokončil, při střetu však utrpěl poranění úst.“

Ujčík zákrok kvalifikoval jako zásah do hlavy nebo krku a Kubiše potrestal zastavením činnosti na jedno soutěžní utkání a pokutou ve výši 10 % měsíčního platu. Přihlédl přitom i ke skutečnosti, že hráč byl v uplynulých dvou letech disciplinárně trestán.

Záznam zákroku si můžete prohlédnout ZDE.

×
Odehrané 17:30 | Muži
PSG Berani Zlín
HC Sparta Praha
×
Odehrané 15:00 | Jun.
PSG Berani Zlín
HC Vítkovice Ridera