Kašík úspěšnými zásahy deptal Třinec: S mistrem je bod zlatý

Hokejisté PSG Berani Zlín drželi téměř čtyřicet minut na ledě Třince hubené vedení 1:0, nakonec odjíždí z ledu Ocelářů v rámci dohrávky 48. kola Tipsport extraligy s jedním bodem za prohru 1:2 v samostatných nájezdech. "Nedokázali jsme to ustát až do konce, ale s takovým týmem je bod zlatý," pověděl po utkání nejlepší hráč Beranů Libor Kašík, který si připsal šestatřicet úspěšných zákroků.
Libore, dlouho jste na ledě úřadujícího mistra drželi jednobrankové vedení, nakonec ale berete jen bod. Jak jeho zisk hodnotíte?
"Třinec je jeden z nejkvalitnějších týmů extraligy. Sice jsme neustále vedli 1:0, ale všichni viděli, že soupeř měl velký tlak a jen shodou okolností se nám to dařilo bránit. Nedokázali jsme to ustát až do konce, ale s takovým týmem je bod zlatý."

Při vyrovnání si Zlín bral trenérskou výzvu, bylo to na váš popud?
"Asi trenér reagoval na mě. Zkusil jsem to, ale popravdě moc jsem nevěděl, kde ten hráč stál. Mohl do mě píchnout hokejkou nebo něco, tak jsme jsem to zkusil. Chcete vyhrát, tak zkusíte všechno. Přinejhorším ztratíme jen oddechový čas. A to za nějaký ten bod stojí."

Viděl jste pak na kostce celou situaci při třineckém gólu?
"Ne. Dělají to tady chytře. Pouští to, až se začne hrát. Možná bychom se v tomto mohli inspirovat ve Zlíně, protože během hry už se pak nepodíváte a nic s tím nenaděláte."

Celkově vás dnes překonal jen Šimon Stránský, neboť jako jediný uspěl v nájezdech...
"Trefil to pěkně do víka, asi je hodně dobrý (smích). Gratuluju mu. Ale velké šance měli i jiní, on to při tom vyrovnání puk se štěstím protlačil přes hokejku mezi nohy. Ale šli si za tím vyrovnáním."

Nechtěl jste při power play Třince dát v prodloužení rozhodující a vítězný gól?
"Chtěl jsem to zkusit! Cítil jsem, že tam je obrovská možnost skórovat. Jeden hráč byl dost za mnou, druhý zase přede mnou, ale bohužel se mi to zaseklo v dresu a už se písklo. V ten moment jsem si hodně věřil, měl jsem dost času. Škoda, že to nevyšlo."
×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Dynamo Pardubice
PSG Berani Zlín