Kašíkovi budou krýt záda Huf a Kořének. Klub na oba uplatnil opci

Extraligový klub PSG Berani Zlín usilovně pracuje na skladbě hráčského kádru pro příští sezonu. Vyřešena je otázka kompletního obsazení gólmanského postu. Jasnou jedničkou ve zlínském brankovišti je zkušený Libor Kašík, klub uplatnil v těchto dnech opci u dvojice jeho náhradníků. Daniel Huf a Michal Kořének mají nyní v Baťově městě kontrakt do 30. dubna 2021.
„U obou jsme uplatnili opci a jsou v extraligovém kádru jako perspektivní mladí gólmani. Dan nakoukl během letošní sezony velmi směle do extraligy a je velkým příslibem do dalších let. Michal nastupoval ještě za juniory, známe ho dobře z přípravy, má na za sebou již pár zápasů za seniory ve druhé lize,“ uvedl Robert Svoboda, hlavní trenér a sportovní manažer PSG Berani Zlín.

Daniel Huf odchytal v letošní sezoně v extralize během 10 zápasů celkem 352 minut s úspěšností 90,64 procenta a průměrem 2,73 gólů na zápas. Stál ve zlínské bráně při vítězných zápasech na Kometě, doma s Hradcem Králové a vychytal úspěšný rozstřel na ledě mistrovského Třince. V Brně si připsal dokonce první čisté konto v extralize. „Těší mě, že právě mateřský klub uplatnil opci. Měl jsem v uplynulé sezoně za cíl odchytat pár utkání v extralize a vyhrát domácí zápas, což se splnilo.  Od dětství jsem si přál vychytat výhru na zlínském ledě před skvělými fanoušky. Byly to obrovské emoce a krásné okamžiky. Právě to mě žene do další usilovné práce, mám motivaci se nadále zlepšovat a bojovat o svou pozici v týmu,“ pověděl nadějný dvacetiletý brankář.

Huf nastupoval letos rovněž v první lize za prostějovské Jestřáby, kde odehrál celkem 16 zápasů (971 odchytaných minut) s úspěšností 91,65 procenta a průměrem 2,53 gólů na zápas. „Na Hané jsem byl na zkušenou již v loni. Letos jsem tam chytal ve druhé polovině sezony již pravidelně. Gólman se cítí jinak, když chytá zápasy. Poctivě jsem trénoval a přiklonilo se mně i štěstí. Děkuji oběma klubům, že se domluvily na spolupráci a byl jsem v zápasovém vytížení,“ řekl rodák z Přílep u Holešova.

Daniel Huf (narozen 17. dubna 1999) debutoval v nejvyšší soutěži v sedmnácti letech ve skupině o umístění (play out) během sezony 2016/17 v utkání na ledě Olomouce. V extralize nastoupil během dvou sezon k celkem 11 zápasům s úspěšností 91,08 procenta, v první lize odchytal během tří sezon za týmy Přerova a Prostějova celkem 22 zápasů. 
 
Zlínský klub dále využil opce u Michala Kořénka. Devatenáctiletý brankář (narozen 27. července 2000) nastupoval v letošní sezoně za juniory a připsal si rovněž tři seniorské starty ve druhé lize za Moravské Budějovice. Mezi dospělými odchytal ve druhé lize během tří sezon osm zápasů za týmy Valašského Meziříčí, Hodonína a Moravských Budějovic. V extralize ještě šanci nedostal, ale jako patnáctiletý dorostenec byl na střídačce při utkání s Plzní v březnu 2016.

PSG Berani Zlín - podepsaný hráčský kádr na sezonu 2020/21 (řazeno abecedně):
Brankáři: Daniel Huf, Libor Kašík, Michal Kořének. Obránci: Jakub Ferenc, Matyáš Hamrlík, David Nosek, Dalibor Řezníček, Tomáš Žižka. Útočníci: Jan Dufek, Tomáš Fořt, Štěpán Fryšara, Jakub Herman, Antonín Honejsek, Bedřich Köhler, Pavel Kubiš, Zdeněk Okál, Jiří Ondráček, Pavel Sedláček, Jakub Šlahař.

Devatenáctiletý brankář Michal Kořének. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT