úterý 21. prosince 2021 | Zlin Press - Roman Ordelt

Když jste poslední, sebevědomí vždy bude chybět, říká kapitán Kubiš

Takový start do extraligy po reprezentační pauze si určitě nepředstavovali. Hokejisté PSG Berani Zlín nezvládli domácí zápas s Českými Budějovicemi a soupeři podlehli 2:5. „Doufám, že v dalších zápasech bude náš herní obraz zcela jiný,“ řekl kapitán týmu Pavel Kubiš, jenž se v zápase jednou gólově prosadil.

Utkání se nevyvíjelo dobře hned od začátku, že?
Start nám vůbec nevyšel, v prvních pěti minutách jsme soupeři nabídli snad pět tutovek. Stejná pak byla celá první třetina. Nedáte jednu šanci, pak vám spadne do brány střela soupeře z tlaku, který měli.

Kde se duel lámal?
Ve druhé třetině jsme neproměnili přesilovku pět na tři, možná by to zápas ještě zlomilo. Bohužel jsme ji však nevyužili a na to se nehraje.

Byl soupeř hratelný?
Hráli lépe než my, možná se na zápas lépe připravili. Nevím, čím to je. Jejich obranný blok určitě šlo překonat, ale my jsme to nedokázali. Doufám, že v dalších zápasech bude náš herní obraz zcela jiný.

Schází týmu zdravé sebevědomí?
Když jste poslední, vždycky bude chybět. Na to se ale nedá vymlouvat, musíme všechno tlačit do branky. Jenže nám tohle nejde, potýkáme se s tím celou sezonu. Máme bohužel málo střel. Bylo to od nás celkově špatné utkání. Zápas si rozebereme a poučíme z chyb. Snad ve Vítkovicích odehrajeme zcela jiný zápas.