Klub využil opce u šesti odchovanců zlínského hokeje

Extraligový klub PSG Berani Zlín usilovně buduje hráčský kádr na nejbližší sezonu 2021/22 v nejvyšší soutěži. Vedení zlínského klubu uplatnilo ještě před závěrem základní části opce pro příští sezonu hned u šesti hráčů. Jsou to útočníci Jiří Karafiát, Matěj Sebera, Vojtěch Dobiáš, dále obránci Jiří Suhrada, Matyáš Hamrlík a Jan Dluhoš.
Zatímco v minulých týdnech si pojistil zlínský hokej služby v podobě nových dlouholetých smluv u nejproduktivnějšího hráče týmu Antonína Honejska a gólmanské jedničky Libora Kašíka, nyní využil opce u půltuctu odchovanců klubu. „Postupně skládáme hráčský kádr pro další sezony.  U odchovanců jsme využili opce ve smlouvách, neboť se jedná o mladé a perspektivní hráče. NIkdo nemá extraligovou pozici v týmu jistou, budou muset o ni zabojovat,“ pověděl Robert Svoboda, hlavní trenér a sportovní manažer PSG Berani Zlín.

Dvaadvacetiletý útočník Jiří Karafiát se vrátil před sezonou do mateřského klubu po tříletém působení v prvoligovém Vsetíně, kde nasbíral v Chance lize potřebné zkušenosti v seniorském hokeji. Ze subtilního kluka dospěl hokejově mezi muže, vybojoval si místo v základním kádru a pravidelně nastupuje v nejvyšší soutěži. Prožívá poměrně úspěšnou sezonu v extralize, kde letos nastoupil k 49 zápasům a zaznamenal 10 kanadských bodů za 5 gólů a 5 asistencí. 

Devatenáctiletý Matěj Sebera naskočil během loňského září do premiérové sezony v nejvyšší soutěži, kde zatím odehrál 28 zápasů a na svém kontě má v produktivitě 3 body za 2 góly a 1 asistenci. Věkem stále juniorský hokejista získal cenné zkušenosti v seniorském hokeji.

Přestup mezi dospělé absolvoval i další forvard Vojtěch Dobiáš. Dvacetiletý urostlý rodák z Uherského Hradiště nasbíral během 18 zápasů 4 kanadské body za 2 góly a 2 asistence. V loňské sezoně kraloval juniorským statistikám, když se stal s 51 body nejproduktivnějším hráčem a zároveň nejlepším střelcem mládežnické ligy s 28 přesnými zásahy.

Berani využili opce rovněž u tří obránců. Zlínský dres bude nejméně v jedné sezoně opět oblékat Jiří Suhrada, který se vrátil v létě po dvouletém působení v juniorských ligách ve Finsku. Devatenáctiletý účastník mistrovství světa juniorů do 20 let v kanadském Edmontonu zatím odehrál v extralize 33 zápasů s bilancí 3 asistencí.    

Dvacetiletý Matyáš Hamrlík působí v extralize již třetí sezonu a na svém kontě má v nejvyšší soutěži 56 utkání. Letos si připsal do statistik 27 zápasů a především první extraligový gól na ledě Českých Budějovic.  

Jan Dluhoš odehrál větší část sezony v prvoligovém Přerově. Ve zlínském dresu nastoupil k 14 zápasům bez bodového zisku. Bojuje o větší zápasové zatížení v extralize, v minulosti hrál v Chance lize vedle Přerova dále za týmy Litoměřic a Poruby.

Jiří Suhrada

Matěj Sebera

Vojtěch Dobiáš

Jan Dluhoš

Matyáš Hamrlík