Köhler: Tentokrát jsme šťastní my. Byl to psychicky těžký zápas

Obrovskou silou vůle dotlačili zápas, který se pro ně nevyvíjel dobře, k důležitému triumfu. Hokejisté PSG Berani Zlín doma porazili Vítkovice 3:2 po prodloužení a připsali si velmi cenné dva body. „Jsme za ně hrozně rádi, byl to psychicky těžký zápas,“ řekl útočník Bedřich Köhler, který vstřelil vítěznou branku.
- Vítkovický gólman Miroslav Svoboda se po utkání zlobil, že při vaší trefě měl puk pod kontrolou. Jak jste klíčovou situaci duelu viděl vy?
"Viděl jsem, že brankář nemá betony úplně sražené a puk zůstal ležet na ledě mezi nimi. Kdyby je měl sražené, tak jsem to neprocpal, to je jednoduché. Viděl jsem, že si stěžují, takže mi blesklo hlavou, jestli to byl regulérní gól. Kolikrát si ale člověk myslí, jak to bylo a pak se doma podívá na video a řekne si: asi jsem se mýlil."

- O čem dnešní výhra vypovídá?
"Přiznejme si, že pro ně to musí být trochu kruté. Zápas se pro Vítkovice vyvíjel dobře, vedly a i když jsme dokázali vyrovnat, hned v dalším střídání se zase dostaly do vedení. Druhá třetina nám dneska nevyšla, ale tu třetí jsme odehráli dobře a měli jsme tlak. Za tuto aktivitu jsme si podle mě vyrovnání zasloužili."

- Minule jste zápas v Karlových Varech ztratili v power-play soupeře, dneska to naopak vyšlo vám. Jste rádi, že jste ztracené body ze západu Čech vybojovali zpátky?
"Dnes jsme body potřebovali. Ve Varech jsme je ztratili, ale cítili jsme, že jsme je tam nechali. Tentokrát jsme rádi za dva a jsme šťastní. Takových zápasů bude do konce hodně, zbývá 24 kol a jedno utkáni teď bude jak druhé…"

- Vyrovnání zařídil francouzský útočník a váš spoluhráč z první lajny Valentin Claireaux, jak si spolu na ledě rozumíte?
"Já umím anglicky tak, že si na recepci na dovolené vyřídím pokoj s výhledem na moře. (směje se) Ale jo, domluvíme se. Když se spolu bavíme o hokeji, máme podobné myšlenky a názory na hokej i na to, jak bychom řešili konkrétní situaci. Když on jede s pukem, lépe se mi čte, co on udělá a to samé Fořťák. Máme lajnu tří podobných hráčů." 

×
Dnes v 15:00 | Muži
HC Sparta Praha
PSG Berani Zlín