sobota 18. ledna 2020 | Zlin Press - Roman Ordelt

Köhler po výhře nad Spartou: Šel jsem do utkání dobře naladěný

Vyvěšení dresu Petra Lešky ke stropu zimního stadionu oslavili tím nejlepším možným způsobem. Hokejisté PSG Berani Zlín po vynikajícím výkonu porazili Spartu Praha 4:1 a potvrdili znamenitou formu z posledních kol. „Už když jsem šel na zápas, říkal jsem manželce, že si to dneska jdu užít. Na Petra jsem se moc těšil, je to člověk, kolem kterého je pozitivní energie. Šel jsem do utkání dobře naladěný,“ usmíval se útočník Bedřich Köhler.

V první třetině jste soupeře přestříleli 17:3 a vedli jste 2:0, byl to základ k dnešní výhře?
Byla to velmi dobrá třetina. Měli jsme čtyři přesilovky, čímž to bylo ovlivněné. Až nám to možná uškodilo, protože jsme pak trochu polevili a možná jsme si až moc věřili. Vynechávali jsme poctivé věci ve hře a druhá třetina už tak dominantní nebyla.

Bylo klíčové, že jste na začátku třetího dějství rychle odskočili do dvoubrankového vedení?
Byl to zlomový okamžik. Sparta vstoupila do třetí části dobře, měli tři střídání, kdy hráli u nás ve třetině a motali nás v pásmu. Pak přišel pro ně nešťastný odraz puku, kdy nám to vyskočilo do středního pásma a jeli jsme dva na brankáře. Kluci to vyřešili super a vedli jsme 3:1.

Užíváte si herní pohodu v posledních týdnech?
Hlavně první třetina byla opravdu výborná, všechny pětky měly šance, ale i další věci jako zblokované střely soupeře, backchecking a další. I lidem se to muselo líbit. Soupeře jsme přehrávali a pomohla nám i jejich vyloučení, díky čemuž se nastavil obraz hry.

Jaký je teď váš cíl? Dostat se do první šestky?
Je to pro nás vzdálenější meta, pořád se musíme dívat na desáté místo. Bodové rozestupy jsou malé. Šestka je pořád obrovsky vzdálená, chceme hlavně udělat předkolo. Jeden tým už jsme po sebe dostali a poslední snad neskončíme. Samozřejmě nikdo z nás nechce končit 3. března, nevím, jak bychom s tím časem naložili… Hlavně že je to lepší než dřív, už nemusíme sledovat výsledky ostatních a víme, že je to v našich rukách.

S Petrem Leškou jste odehrál spoustu utkání ve společné lajně, jak na něj vzpomínáte?
Byl to velmi chytrý hráč, na tom bylo všechno postavené. Ať jsme hráli jakýkoliv sport, třeba v letní přípravě, pokaždé do toho dokázal vložit nějaký prvek, kterým nám to ulehčil. Uměl třeba reagovat na bránění soupeře, změnili jsme pak hru a fungovalo to. Nesmírně kreativní člověk. Byli jsme vždycky maximálně domluvení a dopředu jsme věděli, co se na ledě stane. Dovedl z vás udělat lepšího hráče., bylo by hloupé jeho genialitu nevytěžit. Určitý úsek období s ním to byl hokej „zadarmo“. Hrál jsem levaso, odbránil to, Baláš s Lešounem obstarali ofenzívu a byli jsme na sebe zvyklí.  Hrozně rád na to vzpomínám.

Zkušený útočník Bedřich Köhler doráží před brankářem Sparty Matějem Machovským. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT