Konečně znovu na led v duelu s Vítkovicemi!

A je to tady! Zlínští Berani rozehrají Generali Česká Cup, generálku před očekávaným startem Tipsport ELH. V úterý 4. srpna přivítáme na domácím ledě tým HC Vítkovice Ridera. Utkání startuje v 17:30. Těšíme se na Vás!

Díky nadále panujícím opatřením proti nemoci COVID 19 bude bohužel nutné dodržet určité bezpečnostní pokyny. Fanoušci například musí mít obličej zakrytý rouškou či šátkem, každý sektor bude mít přidělený vchod vybavený dezinfekcí, nebude umožněn pohyb mezi západní a východní tribunou. Nutné je také dodržování bezpečnostních rozestupů, proto prosíme fanoušky, ať se během zápasů neshlukují do větších skupin. Bližší informace k zápasovým opatřením naleznete zde.

Do „prodeje“ na tento zápas šlo jen 1000 vstupenek. Přednostní právo mají majitelé permanentek na sezení a posléze na stání. Zadarmo si lze lístky vytisknout přes webovou stránku Ticketportal. Přijďte přivítat hokej zpátky na scéně a podpořit Berany do posledního možného místa! Odkaz zde

Domácí hokejisté se i přes veškeré korona strasti sešli v pondělí 27. července poprvé na ledě téměř v plném počtu, všichni zdraví a dobře naladění. Soupeřům z Vítkovic mají z loňské sezony co oplácet, ze čtyř zápasů je porazili jen jednou po prodloužení. Berani se loni v tabulce umístili desátí, a i letos je cílem minimálně postup do play off. Tým zůstal bez výrazných změn pohromadě a nadále se bude spoléhat na mix opor a mladých talentů.

Předzápasový report hlavního trenéra PSG Berani Zlín Roberta Svobody zní velmi slibně: "Budeme připravení v nejsilnější možné sestavě, chybí nám sice pořád Kuba Ferenc a Martin Novotný, nicméně v přípravě se hráči stejně budou točit, budeme zkoušet a hledat nejlepší varianty spolupráce. Nechystáme nic speciálního, budeme se prostě snažit předvést nejlepší možnou hru a chceme zápas samozřejmě vyhrát."

Hostující tým před sezonou mimo jiné posílili tři velezkušení hráči, Zbyněk Irgl, Roman Polák a Lukáš Krenželok. Ambice klubu tak budou určitě vyšší než 13. místo v nedohrané loňské sezoně. Trochu hůře jsou na tom hokejisté Vítkovic s tréninkovou praxí. Klub preventivně posunul nástup na led, kde se tak tým sešel až 31. července. 

Podle zlínského kouče Roberta Svobody to ale nebude nijak zásadní faktor utkání: „Velkou roli to asi hrát nebude, začátky sezón jsou po dlouhé pauze vždycky poznat, a to na obou stranách. Uvidíme, v každém případě hráči se na zápas těší, všichni jsme zdraví, prošli jsme testy a můžeme nastoupit do turnaje, na to se určitě těší nejen hráči, ale i fanoušci.“

Generali Česká Cup se hraje systémem 4 základních skupin po čtyřech týmech, dvoukolově každý s každým. V rámci skupiny D se Berani utkají ještě s Oceláři z Třince a Zubry z Přerova. Dva týmy z každé skupiny postoupí do play off, hraného na dva zápasy doma-venku.