Kouč Hamrlík po prohře na Kometě: Napadalo to tam velmi rychle

Hokejisté PSG Berani Zlín ani na čtvrtý pokus nezískali v letošní sezoně v moravském derby s Kometou Brno alespoň jeden bod. Navíc v historii české samostatné extraligy utrpěli pod Špilberkem po výsledku 3:9 nejvyšší prohru. Beranům se vzdálil postup do vyřazovacích bojů v play off, na postupovou dvanáctou příčku do předkola už nabrali manko třinácti bodů.
"Byl to z naší strany ostudný výkon. Brno nás přebruslilo, přehrálo ve všech směrech a zaslouženě jsme prohráli. Chtěli jsme odehrát dobře první třetinu, ale po pěti minutách se to s námi vezlo. Od začátku bylo všechno špatně. Bohužel jsme nenavázali na kvalitní výkon z předchozího domácího duelu s Mladou Boleslaví,“ hodnotil asistent trenéra Martin Hamrlík na tiskové konferenci průběh krajně nevydařeného duelu.

Berani před druhou sirénou snížili zásluhou využité přesilovky na rozdíl tří branek. Zlínu však poté vůbec nevyšla třetí třetina, neboť inkasoval hned pět gólů! Kanonáda Brna se zastavila až na devíti přesných trefách. „Každý z našeho týmu si tam dělal, co chtěl a napadalo nám to tam. Chtěli jsme to hrát na nula nula. Není příjemné stát na střídačce a vidět, jak skóre leze nahoru. Všechno jim tam zkrátka spadlo,“ láteřil sedmačtyřicetiletý trenér.

Celých šedesát minut odchytal Daniel Huf, který zápas vytrpěl na ledě až do závěrečné sirény a celkem devětkrát lovil kotouč ze sítě. „Za góly rozhodně nemohl. Ani jsme nestihli vystřídat Hufa a ušetřit ho takové nakládačce. Napadalo to tam velmi rychle, že ani nebyl čas na to myslet. Na mladého Kořénka by to bylo moc. Spíš jsme čekali na konec utkání,“ uvedl Martin Hamrlík.

Zlínští hokejisté aktuálně ztrácí sedm kol před závěrem základní části třináct bodů na dvanáctý tým Olomouce. Ve skutečnosti činí ztráta bodů čtrnáct, neboť Žižka a spol. mají v sezoně horší vzájemné zápasy s Hanáky. „S takovým výkonem jako na Kometě šanci na postup do play off určitě nemáme. Musel by se stát zázrak a všechno bychom museli vyhrát a Olomouc prohrát,“ zakončil Hamrlík.

Útočník Tomáš Fořt byl u všech tří gólů Zlína na ledě Komety. Osmadvacetiletý forvard vstřelil v 53. minutě třetí gól Beranů, když si najel před brankoviště na přihrávku zpoza brány od Bedřicha Köhlera a dal čtvrtý gól v sezoně. Navíc jeho přesné nahrávky vedly k prvnímu a druhému gólu do brněnské sítě. Společně s Lukášem Vopelkou byli jedinými hostujícími hráči, kteří duel odehráli s plusovým hodnocením účasti na ledě. Jak viděl elitní zlínský centr výpadek ve třetí třetině? „Určitě jsme si v kabině před třetí třetinou neříkali, že se na to vykašleme. Výkon byl však z naší strany po celý průběh utkání velmi špatný a třetí třetina to bohužel ještě korunovala,“ řekl Tomáš Fořt.
×
Odehrané 18:00 | Muži
Bílí Tygři Liberec
PSG Berani Zlín