Kritický Antonín Honejsek po úvodní výhře: Mohli jsme hrát lépe, hodně jsme chybovali

Ve 36. minutě přesně zacílil a z ostrého úhlu překonal brněnského gólmana Jiřího Trvaje. Přitom mu nezvykle nahrával Marek Melenovský, jinak stabilní centr třetí lajny. „Nějak jsem se tam při střídání pozapomněl. Bránu máme dál, takže jsem tam zůstal dvacet vteřin déle. A vyplatilo se to,“ smál se spokojený útočník Antonín Honejsek.

- První zápas jste odehráli docela suverénně, ne?
"To si ani nemyslím. Mohli jsme hrát lépe, hodně jsme chybovali. Jsem samozřejmě rád, že jsme vyhráli, ale můžeme hrát ještě daleko lépe. Byli jsme místy až moc sebevědomí. Všichni jsme si mysleli, že jsme výborní hokejisté. To se nám pro příští zápasy nemusí vyplatit."

- Nejste až moc kritický?
"Je pravda, že máme první bod, což je super. Zítra to chceme potvrdit a podat ještě lepší výkon. Nemůžeme ale hrát tak profesorsky, někdy jsme až moc tahali puk. Čeká nás úplně jiné utkání, oba týmy se přiblíží stylu hokeje, na který jsou zvyklé."

- Je dobře, že nejste moc sebevědomí, ne?
"My takhle hrajeme celý rok, snažíme se být pokorní. Umíme si přiznat, že výkon někdy není úplně optimální. Dnes můžeme poděkovat Kášovi, pochytal neuvěřitelné věci."

- V čem vám Brno nejvíc zatápělo?
"Kometa hrála celkově dobře, přesilovky má secvičené. Chodí v nich hodně do brány, což je nepříjemné. Dneska jsme měli i trochu štěstí."

- Pokud zítra vyhrajete, může to být zlomový moment celého finále?
"Podle mě ne. S Třincem jsme taky prohrávali 0:2. Nevěřím, že by to mohlo Kometu zlomit."

Jedna víra. Jeden tým. Jeden cíl. TITUL


Antonín Honejsek při pozápasovém rozhovoru.