Kubiš: Prohráli jsme derby vlastními chybami a laxností, o to víc to mrzí

Kdyby po dvou třetinách vedli nad Kometou Brno o čtyři góly, nikdo by se nemohl divit. Jenže hokejisté PSG Berani Zlín z velké převahy vytěžili jen náskok 3:2 a poslední dějství nezvládli. Nakonec podlehli 3:5. „Prohráli jsme vlastními chybami a laxností, o to víc to mrzí,“ řekl útočník Pavel Kubiš.
Ve 39. minutě udělal krásnou kličkou z hostujícího beka Němce malého školáka a poté nezaváhal ani tváří v tvář Čiliakovi. Pro Pavla Kubiše však byla jeho nádherná individuální akce jen slabou útěchou. „Jak se říká, i na vola sedne štěstí,“ usmál se. „Myslel jsem si, že Čilo bude čekat střelu mezi betony, takže jsem naznačil a pak udělal kličku. Naštěstí to vyšlo,“ popsal zkušený forvard.
 
Zlín pojal zápas hodně zodpovědně. Poslední utkání hrál před šesti dny v Pardubicích, takže sil měl dostatek a na ledě to bylo vidět. Honejsek a spol. byli neustále v pohybu, dohrávali souboje, napadali a vytvářeli si řadu šancí. Jenže právě jejich nevyužívání stálo domácí body. Několikrát se zaskvěl i Marek Čiliak, který ještě před dvěma měsíci chytal právě za Berany. K tomu se přidala skoro stoprocentní efektivita hostů.
 
„Brno hrálo dobře v předbrankovém prostoru. Měli jsme sice víc ze hry, ale na to se nehraje. Výkon nebyl špatný, ale třetí třetinu jsme si nechali dát dva góly. Je to škoda,“ povzdychl si Kubiš a nezastírá, že tým v posledních kolech není v takové pohodě, jako předtím. „Musíme začít zase od začátku, sednout si na prdel a začít od malých věcí. Odrazit se tím, že se srazíme a budeme tam lítat. Teď hrajeme až v úterý, takže máme čas si to rozebrat.“
 
Pro Berany šlo o šestou prohru v posledních osmi kolech, stále však drží pozici v desítce. Musí si však hlídat náskok na jedenácté Vítkovice, který nyní činí pěti bodů, přičemž Zlín čeká ještě pět zápasů, zatímco Severomoravany čtyři. „Máme to ve svých rukách, což je to nejlepší, co může být. Kdyby mi tohle někdo řekl v září nebo říjnu, byl bych šťastný. Je nepříjemné, že týmy v tabulce pod námi vyhrávají, ale na ně se já osobně nedívám. Nemůžeme jít do playoff s osmi prohrami. To by na nás nezanechalo dobrý dojem. Musíme vyhrávat a dívat se sami na sebe, aby byl výkon dobrý, zlepšoval se a bylo na co navazovat,“ dodal Kubiš.

Pavel Kubiš v tvrdém souboji u mantinelu s Michalem Gulašim. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT
×
Dnes v 17:30 | Muži
PSG Berani Zlín
Mountfield HK