Kubiš: Zlín mi za ty roky přirostl k srdci. A překonal i Čajánka

Zkušený útočník Pavel Kubiš přeskočil v klubových statistikách zlínskou ikonu Petra Čajánka a dostal se již na páté místo v počtu odehraných zápasů za Zlín. Třebíčský rodák má po zápase v Olomouci na svém kontě během šestnácti extraligových sezon ve žlutomodrém dresu celkem 771 zápasů. „Je to hezké číslo, opravdu už velká porce utkání. Statistiky téměř nesleduji a vůbec ne kanadské body. Je skvělé, že jsem tady tak dlouho vydržel, zlínský klub mi hodně přirostl k srdci,“ pověděl čtyřiatřicetiletý hokejista.
Zlínští hokejisté prohráli v pátek v Olomouci a z posledních pěti utkání vytěžili pouze jednu výhru. Po prohře ve Vítkovicích neuspěli ani na ledě Olomouce. „Druhý zápas, co jsme nedali góly. Z jedné vstřelené branky se dají těžko získat body. Herní projev už byl lepší než minule, ale opět jsme nebodovali. Je potřeba zjednodušit hru a věřit, že nám to tam začne padat,“ řekl Pavel Kubiš, autor 124 extraligových tref.

Svěřence trenéra Roberta Svobody vedle zvlhlého střeleckého prachu trápí v posledních zápasech i slabé procento využití přesilových her. Berani v pěti utkáních nevyužili ani jednu z početních výhod. „V Olomouci chyběli v sestavě Tonda Honejsek a Beďa Köhler. Oba jsou to kluci, kteří hrají na důležitých postech v přesilovkách. Možná už týmy nastudovaly naši hru a nyní je to pro nás velmi těžké. Chce to hrát na nějaký nový signál. Věřím, že je to otázka času, kdy se opět prosadíme,“ uvedl Kubiš, který s hokejem začínal v Náměšti nad Oslavou.

Berany čeká v posledním kole před únorovou reprezentační pauzou doma Plzeň. Západočechům patří v tabulce druhá příčka a na zlínský led přijede velká ofenzivní síla. „Soupeř má výborné útočníky Gulaše a Mertla. Čeká nás velmi těžký duel. Věřím, že přijde opět hodně diváků. Poslední dobou jich chodí hodně a splatíme jim důvěru výhrou. Navíc se jedná o poslední utkání před přestávkou. Důležité je, abychom pak dobře potrénovali a nabrali pohodu před závěrem základní části,“ uzavřel Pavel Kubiš.

Pavel Kubiš při střelbě během extraligového utkání v Olomouci. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT