Kubiš srazil Škůrka a vyfasoval stopku na dva zápasy

Hokejisté Aukro Berani Zlín se musí ve dvou zápasech obejít bez útočníka Pavla Kubiše. Předseda extraligové disciplinární komise Karel Holý se po utkání 46. kola Tipsport extraligy Beranů s Olomoucí na základě podnětu klubu z Hané zabýval zákrokem Pavla Kubiše na olomouckého zadáka Davida Škůrka. Zlínský hráč byl za svůj nebezpečný zásah do oblasti hlavy a krku potrestán zastavením činnosti na dvě soutěžní utkání.
Po zhlédnutí videozáznamu předseda DK ELH shledal, že zákrok byl veden na protihráče, který byl v držení kotouče a při jeho nastřelování směrem k brance soupeře se ocitl ve zranitelné pozici. Ve snaze zasáhnout protihráče tělem přitom došlo k přímému zásahu hlavy nebo krku.

Předseda disciplinární komise ELH proto zákrok vyhodnotil jako zásah do hlavy nebo krku a hráče Pavla Kubiše potrestal zastavením činnosti na dvě soutěžní utkání nepodmíněně. Přihlédl přitom ke skutečnosti, že protihráč utrpěl při zákroku zranění, pro které utkání nedokončil, stejně jako k tomu, že hráč Pavel Kubiš nebyl v uplynulých dvou letech disciplinárně trestán. Dvaatřicetiletý útočník bude scházet v sestavě Beranů ve venkovních zápasech v Hradci Králové (neděle 4. února) a v Třinci (úterý 6. února).

Záznam zákroku najdete ZDE

Zdroj: tisková zpráva ČSLH
×
Dnes v 12:00 | Dor.
PSG Berani Zlín
HC Vítkovice Ridera