Ladislav Maršík slaví významné životní jubileum 80 let

V těchto dnech slaví významné životní jubileum 80 let Ladislav Maršík, bývalý útočník, poté trenér a funkcionář ledního hokeje v Baťově městě. Ve službách zlínského hokeje působil téměř čtyřicet let! Jeho dres s číslem 16 je vyvěšen od roku 2004 pod stropem Zimního stadionu Luďka Čajky a patří v síni slávy k Legendám zlínského hokeje, kde bylo zatím uvedeno dvanáct členů.
Ladislav Maršík se narodil 18. června 1940 v Humpolci. S hokejem začínal na Vysočině, prošel kluby Havlíčkův Brod a ZJŠ Brno, vojnu strávil v Dukle Litoměřice. Poté se mrštný a rychlý útočník vrátil do Brna, odkud v roce 1963 putoval do Zlína. „Tehdy tady byla obrovská hokejová euforie. Bylo to něco nového a vzrušujícího pro město a široké okolí, na zápasy chodilo až dvanáct tisíc lidí. Když jsme tehdy zdolali legendární brněnskou Kometu před vyprodaným stadionem 4:3, byla to skutečná senzace,“ vzpomíná oslavenec. 

Vyučený strojní zámečník odehrál ve Zlíně čtrnáct let, zažil postupy mezi elitu i sestupy do druhé ligy. V týmu působil až do ročníku 1976/77. Proháněl se na pravém křídle s šestnáctkou na zádech, ve žlutomodrém dresu nastřílel celkem 145 branek. V nejvyšší soutěži odehrál za tehdejší Gottwaldov 10 ligových sezón, nastoupil ve 340 ligových utkáních, dal 92 gólů a měl 57 asistencí. Zahrál si za B tým československé reprezentace proti Kanadě, hrál i za juniorskou reprezentaci.

Po konci aktivní kariéry se z něj stal dlouholetý asistent, v této funkci strávil jedenáct let a mimo jiné se podílel na zisku historicky první medaile pro zlínský hokej v nejvyšší soutěži v podobě bronzu v roce 1985. Jako hlavní kouč působil v části sezony 1987/88, kdy společně s Bohumilem Koželou zachraňovali ligu. Od začátku devadesátých let až do léta 2001 vykonával v klubu funkci sportovního manažera.

Pane Maršíku, přejeme Vám hodně zdraví, pohody  a spokojenosti do dalších let!

Ladislav Maršík v rámci oslav 85 let zlínského hokeje v lednu 2014. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇAT
×
Dnes v 17:30 | Muži
PSG Berani Zlín
Mountfield HK