Led začne letos dřív. K dispozici bude hokejistům i veřejnosti

Zlínský klub letos posune začátek přípravy na ledě. Ta odstartuje o deset dní dřív oproti původnímu plánu – už 18. července. Motivací k tomuto kroku jsou, mimo jiné, snaha kompenzovat hokejistům předčasný konec minulé sezony nebo poptávka ze strany veřejnosti.

„Prostor k tréninku dostanou všechny kategorie našeho klubu, krasobruslaři a příměstský tábor. Budeme pořádat individuální tréninky, kterých se mohou zúčastnit jak naše děti, tak případní zájemci z ostatních klubů. Vedle toho dostane prostor veřejné bruslení a bude také možnost si ledovou plochu pronajmout,“ přibližuje asistent manažera mládeže Ondřej Veselý, do jehož kompetence spadají žákovské kategorie a přípravky.

Důvodů, jež vedly k rozhodnutí posunout začátek ledu už na 18. červenec, je více. Minulá sezona musela skončit kvůli pandemii a navazujícím vládním opatřením dřív, klub proto chce touto cestou zkrátit nebývale dlouhou pauzu bez ledu a nabídnout hokejistům možnost tréninků. Významným impulsem je dále poptávka organizací a jednotlivců po možnosti ledové plochy ve Zlíně i v letních měsících.

Dřívější příprava na ledě by měla také pomoct nejstarším mládežnickým kategoriím, které čeká náročná ligová sezona.
„Pro oba týmy akademie bude letošní rok velkou výzvou. V juniorské i dorostenecké soutěži dojde k velkému zeštíhlování, navíc start Juniorské ligy akademií je naplánován již na 4. září. Chceme mít proto dostatečný prostor pro sestavení a přípravu týmů,“ vysvětluje asistent manažera Petr Leška, který má týmy zlínské akademie na starost.

A v neposlední řadě – posunutý začátek ledu zapadá do představy zlínského klubu o výchově a formování hokejové mládeže.

„Hokej už dávno není jen zimním sportem. Pokud se chceme dlouhodobě zlepšovat, není možné trávit na ledě jen osm měsíců v roce. Žádný jiný sport nemá tak dlouhou pauzu,“ upozorňuje manažer mládeže Tomáš Valášek.

„Delší sezona by nám umožnila lépe pracovat se zátěží a dala prostor zařazovat do tréninkového procesu další prvky. Dlouhodobou snahou bude zajistit našim hráčům led ve Zlíně po co nejdelší dobu, máme v plánu prodloužit možnost ledu i na měsíc duben. Řada věcí se bude samozřejmě odvíjet také podle postupu chystané rekonstrukce zimního stadionu,“ doplňuje šéf mladých Beranů.

Od již zmíněného 18. července bude ve Zlíně k dispozici ledová plocha na PSG aréně. Rozpis ledu a podrobnější informace k cenám budou upřesněny v následujících týdnech na internetových stránkách klubu.


×
Dnes v 17:30 | Muži
PSG Berani Zlín
Mountfield HK