Letní příprava skončila, dorost netrpělivě vyhlíží start extraligy

Dorostenci budou prvním mládežnickým týmem, kterému letos začne extraligová sezona. Na led se mladí Berani postaví už ve čtvrtek 9. září, kdy hostí vrstevníky z Havířova. O první body budou zlínští hokejisté usilovat pod vedením trenéra Radka Pšurného, který se k dorostenecké kategorii přesunul od žáků.

„Velmi jsme uvítali ledovou plochu v květnu a červnu, mohli jsme díky tomu naše hráče více rozvíjet. Suchou přípravu s přípravou na ledě jsme pak kombinovali i nadále. V srpnu jsme odehráli celkem šest přípravných utkání a další čtyři kvalitní zápasy na domácím turnaji,“ ohlíží se trenér za uplynulými měsíci.

Právě zmiňovaný turnaj ZLÍN CUP ke konci srpna představoval pro mladé Berany velmi užitečný test, neboť během dvou dní poměřili síly se třemi extraligovými celky a navrch i s vídeňskými Capitals.

„Čeká nás nelehká sezona. Teprve v ní se ukáže, jak obstojíme v extralize dorostu,“ tuší kouč Pšurný. Stejně jako v případě juniorů i nejvyšší dorosteneckou soutěž totiž letos čeká výrazné zúžení – sestoupit může až osm týmů. „Momentálně nás trápí zranění dvou hráčů základního kádru, která si vyžádají delší léčení. Přesto se mužstvo po roce netrpělivě těší na zahájení letošní sezony.“

Prvním soupeřem Zlína v nadcházející sezoně bude ve čtvrtek 9. září Havířov, zápas se uskuteční od 17:30 na PSG aréně. V sobotu pak jedou mladí Berani do Vítkovic. Kompletní rozpis zápasů naleznete zde.

Přípravné zápasy dorostu

3. 8. – Olomouc vs. Zlín 3:4
9. 8. – Zlín vs. Havířov 5:3
12. 8. – Technika vs. Zlín 5:3
21. 8. – Zlín vs. Kometa 2:3pp (Zlín Cup)
21. 8. – Zlín vs. Hradec Králové 0:1 (Zlín Cup)
22. 8. – Zlín vs. Vienna Capitals 6:1 (Zlín Cup)
22. 8. – Zlín vs. Karlovy Vary 3:2 (Zlín Cup)
24. 8. – Zlín vs. Jihlava 1:4
30. 8. – Havířov vs. Zlín 2:8
3. 9. – Zlín vs. Technika Brno 12:8

×
Dnes v 18:00 | Muži
Bílí Tygři Liberec
PSG Berani Zlín