čtvrtek 04. ledna 2018 | Zlin Press - Jakub Kudláč

Libor Kašík vychytal výhru v Boleslavi: Lapačkou jsem leštil lampy

Z počátku to vypadalo na zisk tří bodů, pak se museli Berani strachovat alespoň o jeden. Z vedení 2:0 se stala na ledě Mladé Boleslavi remíza, kterou v poslední minutě proti samostatnému úniku zachraňoval, kdo jiný než opora Zlína v brance Libor Kašík. Svůj zákrok v poslední minutě proti Pavlovi Musilovi si vychutnal. "Lapačkou jsem leštil lampy," prohodil nakonec po výhře po nájezdech zlínský fantom na brankovišti.

Zdálo by se, že Zlín přišel o bod, neboť ve 21. minutě po trefách Okála a Kubiše vedl 2:0. Bruslaři ale poté pohotově snížili, ve třetí třetině vyrovnali a právě v poslední minutě základní hrací doby málem Libora Kašíka překonal potřetí z úniku Pavel Musil. Díky zásahu, kdy Kašík "lapačkou leštil lampy," se zápas dostal až do nájezdů, kde se prosadili Antonín Honejsek, Zdeněk Okál a Roberts Bukarts, naopak gólman Aukro Berani Zlín pochytal tři pokusy soupeře a na Moravu se vezly dva body.

"Urvali jsme dva body, za druhou třetinu a závěr jsou to zlaté body. Mohli jsme sice mít tři, ale taky nic. U úniku na konci jsem lapačkou leštil lampy, ale měl jsem štěstí, čekal jsem střelu a ta přišla. Dva body bereme všema deseti," potvrdil Libor Kašík. Ten si připsal sedmatřicet úspěšných zásahů. Mladoboleslavští zvyšovali své tempo hry, v první třetině pálili na branku devětkrát, poté jedenáctkrát a šestnáctkrát. "Zjednodušili hru a začali se dostávat do šancí. Pro nás ale ve výsledku úspěšný zápas," liboval si pětadvacetiletý gólman.

Tempo extraligy se nezastavuje, již v pátek dojede na led Beranů pražská Sparta. Letos se trápící, o dva body je osmá za Zlínem. "Vždycky chceme bodovat, Sparta na tom není letos ideálně. Věříme, že by to mohlo vyjít. Určitě je to hratelný soupeř na vítězství," uzavřel Kašík.

Nejvytíženější gólman extraligy Libor Kašík z týmu Aukro Berani Zlín. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT