Lumír Bednařík uvede nové album „Jako Ravaillac“ koncertem

Zlínský skladatel a hudebník Lumír Bednařík uvede na koncertě v divadle Malá scéna ve Zlíně nové album pod názvem „Jako Ravaillac“. Nad tímto projektem se sešel po více než třiceti letech s renomovaným hudebníkem Petrem Vavříkem a původní recitál získal po měsících práce studiovou podobu. Nové album bude představeno stejnojmenným koncertem v pondělí 25. února 2019 v 19 hodin.
Lumír Bednařík se spojil při práci na finálním hudebním díle s renomovanými muzikanty, bubeníkem Marcelem Gabrielem, kytaristou Rudolfem Horváthem a především s baskytaristou Petrem Vavříkem, s nímž navázal na dávnou spolupráci z poloviny osmdesátých let. Album „Jako Ravaillac“ vznikalo ve zlínském Studiu „V“ od března předloňského roku. Je zde zřetelný Vavříkův režijní rukopis, podpořený Gabrielovou studiovou invencí a s původní Bednaříkovou skladbou určuje rockově jasný a přitom nečekaně pestrý zvukový výstup. Spolupráce Bednaříka s Vavříkem navazuje na původní muzikál zlínské Malé scény „Experiment Dracula“ z roku 1985.
 
Na koncertě při uvedení alba nebudou chybět v hledišti ani zlínští hokejisté jako například Libor Kašík či Zdeněk Okál. Přijďte na Malou scénu koncem února i Vy!

Autor Lumír Bednařík (u klavíru) a hudebník Petr Vavřík (s baskytarou) se po více než třiceti letech sešli na společném projektu „Jako Ravaillac“