Maraton Tipsport extraligy tentokrát proti Vervě Litvínov

Pátým utkáním v osmi dnech pokračuje program Tipsport extraligy ledního hokeje pro Berany, kteří se v rámci 13. kola vydají na souboj s Litvínovem. Tedy se soupeřem, který doma ještě nedokázal bodovat. Utkání na stadionu Ivana Hlinky začíná již v 15:30.

Jak jsou na tom Berani

Berani v posledním kole nedokázali zastavit rozjeté Oceláře. Zítra se ale utkají se soupeřem z dolní poloviny tabulky. Zavítají na led Litvínova. Starosti bude dělat trenérské trojici především složení útoků, kde pro různá zranění chyběli v Třinci Tomáš Fořt, Jan Dufek a Matěj Sebera, šrámy si z utkání odnesli Štěpán Fryšara a Pavel Sedláček. 

"Jsme připravení bojovat o body, papírově máme zítra lehčího soupeře, takže věřím, že najdeme síly být úspěšní a bodovat. Trochu nás trápí složení útoku, včera se zranil ještě Štěpán Fryšara, takže jsme si půjčili z Přerova Romana Pšurného, nastoupí za nás. Sebera ani Dufek ještě do utkání nenaskočí, ale je u nich šance na zlepšení, doufáme, že do pátku se nám vrátí," komentoval hlavní trenér PSG Berani Zlín Robert Svoboda zítřejšího protivníka a situaci v týmu.


Z tábora soupeře

Litvínov proti Karlovým Varům potvrdil špatnou domácí formu a zůstává nadále posledním týmem, který na vlastním stadionu nezískal ani bod. V útoku Chemikům chybí především zkušený Jakub Petružálek a kanadský centr Sam Mahbod. Oba dva jsou ale v tréninkovém procesu. Zranění doléčuje další útočník Martin Látal.

„Doma musíme dávat minimálně tři čtyři góly. Dneska jsme se zase neprosadili ani v přesilovce, s jednou brankou nemůžeme pomýšlet na vítězství. V zakončení musíme být chladnokrevnější. Věřím, že když doma dáme pár gólů, tak se konečně chytíme,“ okomentoval poslední utkání utočník František Gerhát v rozhovoru pro web Litvínova.


Sestavy z předchozího utkání

HC Verva Litvínov: Godla (Honzík) - Irving, Ščotka, Balinskis, Cibulskis, Kudla, Demel, Štich (A) - Zdráhal, Hanzl (A), Jarůšek - Pospíšil, Hübl (C), Lukeš - Myšák, Gerhát, Válek - Zygmunt, Helt, Havelka

PSG Berani Zlín: Huf (Kašík) - Řezníček, Nosek (A), Ferenc, Gazda, Novotný, Žižka (C), Suhrada - Köhler, Fryšara, Ondráček - Šlahař, Honejsek, Okál - Václavek, Herman, Karafiát - Kubiš (A), Sedláček, Dobiáš


Co říkají statistiky

Beranům se proti soupeři z Litvínova v loňském ročníku poměrně dařilo. Tři ze čtyř utkání dokázali vyhrát a připsali si ve vzájemých duelech 8 bodů. Střelecky se výjimečně dařilo Kubovi Ferencovi, ten z pozice beky vstřelil 3 branky. V letošní sezóně Beranům patří zatím desátá příčka s 8 body. Kanadskému bodování Beranů vévodí Antonín Honejsek se 7 body. Skvělý vstup do extraligy zažívá Libor Kašík, vedoucí tabulku úspěšnosti zásahů s číslem 93,3 procent. Oba gólmani Zlína jsou přitom v zápřahu, Berani průměrně za zápas dovolí soupeři 35 střel, nejvíc ze všech týmů ligy.

Verva Litvínov je zatím posledním týmem, který nedokázal bodovat na domácím ledě. Chemici přitom doma odehráli pět utkání ze sedmi. Trápí je především nízká produktivita, průměr 1,86 branek na zápas je třetí nejhorší. To potvrzuje fakt, že kanadské bodování týmu vede obránce. A to Jan Ščotka s pouhými 5 body. Opřít se litvínovští nemohou ani o přesilové hry, kdy proměnili jedinou z 23 početních výhod. Naopak slušné statistiky vykazují při oslabení, navíc jsou nejméně trestaným týmem v celé lize. 

×
Odehrané 17:30 | Muži
PSG Berani Zlín
HC Sparta Praha
×
Odehrané 15:00 | Jun.
PSG Berani Zlín
HC Vítkovice Ridera