Marek Čiliak: Loučení s fanoušky mě dojalo. Zlín mi zůstane v srdci

Soupeře naprosto přehráli a nebýt výborného výkonu kladenského brankáře Godly by zvítězili výrazně vyšším rozdílem. Hokejisté PSG Berani Zlín zdemolovali Středočechy 6:0 a gólmanovi Marku Čiliakovi dopřáli parádní rozlučku se zlínským publikem. "Loučení s fanoušky mě dojalo, bylo úžasné, jak mě přijali," vzkázal Čiliak, který se k 1. lednu vrací do Komety Brno.
Byl to dneska z pohledu brankáře optimální zápas?
"Ukázali jsme, že jsme na vlně a hrajeme dobrý hokej. Potvrdili jsme vítězství z Plzně, od začátku do konce to bylo výborné. Tři body jsou důležité, vychytaná nula je jen bonbónek. Mám tady ještě nějaký cíl, který jsem si dal a to je devět bodů za tři zápasů. Ještě mě čeká jeden zápas a pak už domů..". 

Porovnejte, jak se změnilo mužstvo od vašeho příchodu do současnosti?
"Teď už je to Zlín, jak má být. Tým se nakopl. Věřil jsem nám od začátku a teď jsme se dostali tam, kam patříme. Hrajeme skvěle a věřím, že mančaft uhraje předkolo play off." 

Co vám dalo hostování ve Zlíně?
"Poznal jsem super lidi, od rolbařů po posledního hráče v týmu. Strašně si toho vážím a chtěl bych za to poděkovat klukům v kabině, vedení klubu, lidem kolem hokeje i fanouškům.. Neskutečné. Loučení s diváky mě dneska dojalo, bylo úžasné, jak mě přijali. Kdyby mi někdo po mém příchodu řekl, že zažiju tohle, tak bych mu možná nevěřil. Bylo to hodně emotivní."

Sledoval jste, jak si bez vás vede Kometa?
"S klukama jsem byl v kontaktu, vím, co se tam děje. Už se na ně těším. Vzájemné utkání bude určitě těžké, Zlín mi zůstane v srdci. Bylo to tady opravdu výborné, ale všechno jednou končí. Od ledna už si nastavím hlavu na Kometu, která má jeden cíl a za ním si půjdeme."


Brankář Marek Čiliak předvádí jeden ze svých dvaadvaceti úspěšných zákroků proti Kladnu. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT