Martin Hamrlík: Dostaneme první gól, hlavy jdou dolů a poté už je to jen boj

Druhý domácí zápas a opět ani jeden vstřelený gól. Hokejisté Aukro Berani Zlín se střelecky hodně trápí, po porážce 0:4 s Kometou Brno vědí, že potřebují nutně co nejdříve zabrat. "Dostaneme první gól, hlavy jdou dolů a pak už je to jen boj," říká asistent trenéra Martin Hamrlík.
- V první třetině inkasoval trest do konce zápasu útočník Roberts Bukarts, který se zapojil do bitky. Jak vám rozhodčí tento verdikt zdůvodnil?
"Skočil jako šestý hráč ze střídačky, taková jsou pravidla. Aspoň takto nám to řekli sudí, na video jsme se ještě nedívali. Zvrátilo to celý zápas, všechno se nám pak rozpadlo. Roberts je klíčový hráč, chyběl hlavně při přesilovkách. Brno od té doby na ledě kralovalo."

- Oba bratři Bukartsové jsou v úvodu extraligy hodně vylučovaní, že?
"V každém zápase jak se někdo dotkne jednoho z nich, druhý se ho začne zastávat a ochraňovat. Už jsme s nimi o tom mluvili, ale zatím to nepadlo na úrodnou půdu. Jsou tady od ofenzívy a aby dávali góly. I proto jsme je dnes v sestavě rozhodili od sebe."

- V útoku jste hodně bezradní, dá se s tím něco dělat?
"Pěkné góly asi dávat nebudeme... Nadřeme se na to, musíme víc chodit před bránu a snažit se o dorážky. Dnes první třetinu to bylo vyrovnané, měli jsme i tlak a herně to bylo slušné. Dáli jsme i gól, ale byli jsme přitom v šesti."

- V létě se mluvilo o tom, že týmu chybí větší kvalita, ale popravdě: čekali jste, že to bude až tak špatné?
"Nečekali. V každém zápase tomu něco chybělo, něco nás rozhodilo. Dnes vyloučení, v Liberci nás zabily individuální chyby. S Pardubicemi jsme vůbec nedali gól, kdybychom byli trpěliví, třeba by to skončilo 0:0."

- Dají se vůbec po prvních čtyřech kolech najít nějaká pozitiva?
"Ale jo, Káša chytá výborně, Ralfs Freibers hraje dobře. Jenže třeba v útoku nemáme koho dát na přesilovky. Je to těžké."

- V neděli jedete do Jihlavy, bude to už tak brzo jeden z klíčových duelů se soupeřem, který je na vaší úrovni?
"Důležitý je pro nás každý zápas. Ale na rovinu řečeno, Kometa nebo Liberec a podobní nejsou naši soupeři. Nemáme top hráče jako jsou Erat nebo Němec, u nás je jen Buky. A ten dnes nedohrál...."

Asistent trenéra Aukro Berani Zlín Martin Hamrlík na extraligové střídačce při zápase s Kometou Brno. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT

×
Dnes v 12:00 | Dor.
PSG Berani Zlín
HC Vítkovice Ridera