sobota 03. března 2018 | Zlin Press - Jakub Kudláč

Michal Popelka: Čekal jsem dlouho, ale přišly krásné přihrávky

Letos mu to moc nelepí, o to více si Michal Popelka užil páteční večer proti Chomutovu, kdy do sítě Pirátů vstřelil dvě branky a dopomohl týmu Aukro Berani Zlín k výhře 5:2. Na gól přitom čekal více než čtyři měsíce, před zápasem s Chomutovem měl na kontě ze 43 zápasů dvě trefy. "Čekal jsem dlouho," věděl Popelka.

Z duelu s Piráty uběhlo pouhých pět minut a osmnáct sekund, když Popelka na hraně brankoviště nasměroval nabídku Pavel Sedláčka za záda gólmana Štěpána Lukeše. Ten se v ten moment sbalil a již za stavu 0:2 přenechal svou pozici v brance náhradníkovi. "Měli jsme výborný začátek, šlo vidět, že ještě pořád bojujeme o šestku. A že jsem dal gól? No, bylo to štěstí, střela mi vůbec nesedla," smál se čtyřiadvacetiletý útočník.

Druhá trefa už chtěla trochu umění, ve třetí části ránou do růžku zvyšoval na 4:2. "Tam už mi střela sedla. Musím ale pochválit Pavla Klhůfka, který mě poslal do brejku, byla to parádní přihrávka," děkoval spoluhráči Popelka.

On a jeho spoluhráči po této trefě zažívali ještě krušné časy, již devět minut před koncem soupeř zkusil power-play, nejdříve tři minuty hrál při čtyřminutovém trestu Honejska šest na čtyři, ke kterému na posledních sedmdesát vteřin ještě usedl Nosek. I hru tři proti šesti ale Berani zvládli. "Kluci dobře bránili, a co prošlo, to Káša pochytal. Chomutov hrál o všechno, hodně makali, ale ten začátek hrál pro nás," připomněl rychlé vedení Zlína.

Boj o šestku či domácí prostředí do předkola vyvrcholí v neděli 4. března, kdy Zlín jede do Plzně. Neskutečně našlapaná tabulka dává naději na jedinou zbývající pozici přímého postupu do čtvrtfinále play off hned čtyřem týmům, jedním z nich jsou i Berani. "Těžko říci, v jaké nastoupí soupeř sestavě, ale my chceme vyhrát, jako vždy," pronesla zlínská třiadvacítka. Indiáni si po tomto utkání převezmou Prezidentský pohár pro vítěze základní části.

Útočník Aukro Berani Zlín Michal Popelka se raduje z gólu v síti chomutovských Pirátů. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT