Mistr světa a kapitán šampionů Petr Čajánek byl uveden mezi legendy

Trojnásobný mistr světa, kapitán mistrovského týmu z roku 2014, čtyřnásobný vicemistr extraligy se Zlínem Petr Čajánek se v nedělním odpoledni dočkal uvedení do pomyslné Síně slávy zlínského hokeje. Jeho dres s číslem 16 byl vyvěšen ke stropu Zimního stadionu Luďka Čajky a slavná šestnáctka navždy vyřazena z čísel žlutomodrých dresů.
"Jsem rád, že jsem tu mohl být s rodinou. Zase jsem byl blíž ledu, děkuji moc fanouškům za tu atmosféru, kterou vytvořili," děkoval Petr Čajánek více než pěti tisícovkám diváků. Gratulovala mu u ledu mimo jiné i další zlínská legenda, Miroslav Okál.

"Viděl jsem spoustu známých lidí, kteří mě provázeli celým životem, za to jsem moc rád. Ale že bych cítil nějaké zadostiučinění, to se říct nedá. Jsem rád, že u toho byl Mira Okál, se kterým jsem prožil skoro celou kariéru. Jen jsme byli tenkrát mladí a vypadali jsme o trochu líp," řekl o první přestávce pan hokejista novinářům.

Ten si také užil video před zápasem, kde byl průřez celou jeho kariérou. "Některé záběry jsem nikdy neviděl, bylo to příjemné," dodal Čajánek, který poslední dobou zmizel z hokejového života.

"Hokej už v mém životě nehraje takovou roli, ale na ledě jsem poslední dobou hodně s dětmi. Snažím se hýbat, taky vychovávám tři malé děti," zakončila legendární šestnáctka. "Čájo, děkujem!" burácely tribuny při cestě dresu s číslem 16 ke stropu.


Dres Petra Čajánka s číslem 16 byl slavnostně vyvěšen ke stropu Zimního stadionu Luďka Čajky ve Zlíně. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT
×
Dnes v 17:30 | Muži
PSG Berani Zlín
Mountfield HK