Mládež hlásí novinky: do vedení se zapojují Čajánek, Leška a Marušák

Živé a plné změn. Takové je letošní jaro v mládežnickém oddělení klubu. Do vedení mladých Beranů nově přibyli bývalí hokejisté Petr Čajánek, Petr Leška a Jiří Marušák, změny nastaly také v realizačních týmech většiny věkových kategorií. Další novinky zlínští činovníci v těchto týdnech připravují.

Nové tváře ve vedení mládeže není potřeba fanouškům Beranů představovat. Hokejové životy Čajánka, Lešky i Marušáka jsou se Zlínem výrazně spjaté. Po skončení hráčské kariéry se nyní všichni tři zapojí do výchovy mladých nadějí v klubu.

„Agenda sportovního manažera mládeže je velmi obsáhlá a jeden člověk ji nemůže s čistým svědomím kvalitně a efektivně zvládnout,“ vysvětluje manažer mládeže Tomáš Valášek. „Proto došlo k rozšíření vedoucího týmu a rozdělení kompetencí mezi více osob. Jsem nadšený, že kluci chtějí naplno pracovat pro náš klub.“ Struktura a složení vedení nyní vypadá následovně:

  • Tomáš Valášek – manažer mládeže
  • Tomáš Jankovič – sekretář mládeže
  • Petr Čajánek – asistent manažera mládeže
  • Ondřej Veselý – asistent manažera mládeže (žáci)
  • Petr Leška – asistent manažera mládeže (Akademie)
  • Jiří Marušák – obchodní činnost, administrativa

Změnami prošly také realizační týmy většiny věkových kategorií, do klubu přibylo i několik nových trenérů. Jedním z nich je například mladý kouč Lubomír Konečný, který přišel ze Vsetína. Ten nyní vede zlínské osmáky a šesťáky. Aktuální složení realizačních týmů mládeže naleznete zde.

Snahou vedení a trenérů je zkvalitnit fungování mládežnického hokeje ve Zlíně, a to na ledě i mimo něj. Tento dlouhodobý proces započal již v minulé sezoně. „Pravidelně se setkáváme s celým trenérským štábem, abychom diskutovali, vyjasnili si své pohledy a společně nastavili pravidla, metodiku, atmosféru i komunikaci jak dovnitř, tak směrem ven z klubu,“ popisuje Valášek.

V následujících dnech manažer zlínské mládeže podrobně přiblíží a vysvětlí aktuální dění v oddělení mladých Beranů, a to prostřednictvím internetových stránek klubu (první část zde, druhá zde).

Co čeká mladé hokejisty v nejbližší době? V prvé řadě společné tréninky, které potrvají do konce června. Vzhledem ke zkrácení loňské sezony pak začne příprava na ledě dříve než obvykle – už 18. července. Klub připravuje také nabídku příměstských táborů pro děti.

Suchou týmovou přípravu zahájili mladí Berani v pondělí 11. května. Tréninky ve venkovních i vnitřních sportovištích se konají za přísnějších hygienických podmínek, účast hráčů je dobrovolná.