Mladí brankáři o výzvách (I. část): Plnění jsme natáčeli na video

Nucenou domácí přípravu si mladí gólmani zpestřili v uplynulých týdnech tzv. brankářskými výzvami, kterých se kromě Zlínských zúčastnili i hráči z dalších pěti klubů. Z Beranů se zapojilo celkem osm gólmanů žákovského věku. Jak se jim dařilo plnit úkoly a zadání?
V první části rozhovoru hovoří o výzvách deváťáci Samuel Kowalczyk (na snímku), Marek Uherek a sedmák Adam Stratil. Trenéři zadávali svým svěřencům úkoly postupně po dobu pěti týdnů, výzvy se soutěžní formou věnovaly žonglování, balancování na gymnastickém balonu či kombinaci obojího (více zde).

Kluci, jak brankářské výzvy vlastně v praxi fungovaly? Jakým způsobem jste je plnili?
Marek: Brankářské výzvy fungovaly přes skupinu na WhatsAppu. Trenéři nám do ní zasílali videa s úkoly.
Adam: Výzvy přicházely každý týden, zadání nám dával například pan Dohnal ze Vsetína. Úkoly jsem plnil a odevzdával všechny.
Samuel: Natáčeli jsme, jak výzvy plníme, a videa jsme pak měli poslat do naší skupiny vždy do pondělí. Trenéři nám poté napsali, kdo získal kolik bodů. Maximální počet za jednu výzvu byly čtyři body.

Byly pro to pro vás úplně nové úkoly, nebo už podobné aktivity znáte z tréninků?
Marek: Výzvy, které nám trenéři zaslali, jsem si zkoušel už dávno, takže pro mě nebyly nové.
Adam: Některé už znám z tréninků, ale některé byly nové.
Samuel: Mám to stejně – některé úkoly byly pro mě nové, jiné už jsme na tréninku dělali.

Která z výzev vám přišla vůbec nejtěžší? A proč?
Samuel: Podle mě byla nejtěžší ta úplně poslední, protože jsme museli sedět na míči, udržet rovnováhu a při tom ještě žonglovat.
Marek: Že všech výzev bylo právě u této nejtěžší udržet balanc.
Adam: I pro mě byla nejnáročnější výzva žonglovat se třemi míčky na baloně, nešlo mi to.

Jak velký je to rozdíl žonglovat se dvěma a se třemi míčky? Nebo do toho dokonce ještě klečet a sedět na balonu?
Samuel: Rozdíl je velký, podle mého názoru je žonglování se dvěma míčky těžší než se třemi. Na balonu to pak pro mě nebyl problém.
Adam: Se dvěma míčky se mi to dělalo lépe, balonky se totiž jen přehazují. Ale se třemi mi to moc nešlo, protože ten třetí balonek jsem neuměl vyhodit včas.
Marek: Já myslím, že rozdíl není zas tak velký. Když se člověk naučí dobře žonglovat se dvěma míčky na každé ruce, tak může rovnou žonglovat i se čtyřmi. Na balonu je to samozřejmě těžší, protože je potřeba se soustředit na víc věcí zároveň.

Co dál kromě výzev jste doma během podzimu dělali? Jak jste jako brankáři dosud trénovali?
Adam: Doma jsem cvičil, střílel na branku, cvičil ve výstroj nebo šlapal na kole. A s trenéry a s ostatními gólmany jsme se vídali přes video.
Samuel: Měli jsme online tréninky po skupinkách se svým týmem. Mimo to jsem jezdil na kole, cvičil s míčky a dělal strečink. Na video hovoru jsme se všichni brankáři spojili jednou týdně.
Marek: Doma jsem se připravoval hodně, dělal jsem různá cvičení s vlastní váhou i s činkami. A pak také ty online rozhovory s gólmany a s našimi trenéry, tam jsme si říkali různé informace.

Jak se našim brankářům dařilo plnit výzvy? Podívejte se na Instagram mladých Beranů.