Mladík Antonín Honejsek opět řádil, jeho druhý hattrick orámoval pohodovou výhru

V polovině listopadu vstřelil tři góly na ledě Kladna a po třech týdnech si podobný kousek zopakoval, tentokrát před domácím publikem. Hattrick Antonína Honejska orámoval pohodovou výhru PSG Zlín nad Litvínovem 5:1, po níž si Berani nadále v tabulce drží vynikající třetí místo. „Před reprezentační přestávkou jsme podobný zápas potřebovali, dá nám to klid a pohodu,“ řekl Honejsek.

- Vypadá to, že jeden gól v zápase je vám málo.

"Máte pravdu, taky jsem si to říkal. (směje se) Na Kladně jsem dal tři branky, pak šest zápasů nic a teď zase tři. Klidně bych to tak bral i nadále. Šancí mám  hodně, mohl bych mít tak patnáct, šestnáct gólů. Když dám v utkání první gól, uklidním se a možná mně pak jde zakončení lépe."

- Dneska jste měl při všech brankách hodně místa. Hlavně váš druhý gól byl nádherný, ale nechybovala i litvínovská obrana?

"Spíš to vyplynulo ze situace. Ondra Veselý udělal výbornou práci, zpomalil hru na útočné modré čáře a dali mi zadovku. Beci stáli, já byl rozjetý a se štěstím jsem skóroval. Při všech gólech jsem měl krátkou chvíli na to, abych mohl zamířit."

- Měl jste v hlavě myšlenky na hattrick?

"Když jsem se trefil podruhé, Čája mně na střídačce říkal, ať zkouším střílet a dát ještě jeden. Hned potom jsme hráli přesilovku, poprvé mně to nesedlo, ale podruhé jsem se z téměř stejného místa prosadil."

- Máte na svém kontě už 12 zásahů do černého, loni jste přitom včetně play-off skóroval jen čtyřikrát. Je za tím fakt, že jste konečně přes léto mohl pořádně trénovat?

"Určitě ano. Zatím mně drží zdraví, musím to zaklepat. Snažím se střelbu vypilovat, zatím to pořád není stoprocentní. Po tréninku vždycky zůstávám na ledě a střílím na bránu."

- Kromě gólového příspěvku jste na sebe upozornil i dvěma tresty na dvě a dvě minuty. Nekalí vám to trochu radost?

"To se mně ještě nikdy nestalo, byl jsem z toho pořádně vykulený. Vysokou hůl jsem samozřejmě udělat nechtěl, ale stalo se. Při druhé situaci by hráč soupeře jel sám na branku. Neměl jsem rychlost, proto jsem ho sekl a pak zahákoval. Musím poděkovat spoluhráčům, oslabení jsme dnes zvládli perfektně, možná nejlépe v celé sezoně. Soupeř si moc šancí nevytvořil."

- S Litvínovem to byl docela jednoduchý zápas, že? Z tribuny to vypadalo, že od poloviny zápasu a stavu 4:1 už se ani nemuselo hrát.

"Vedení už jsme si pohlídali. Zápas jsme odehráli dobře, Litvínov jsme do příležitostí moc nepouštěli. V závěru už se hra kouskovala a třetí třetina asi nebyla moc pěkná, ale s výsledkem jsme spokojení. Konečně zase vyhráváme doma a doufám, že si budeme vozit body i zvenku."

- Jak se vám hrálo, když je venku takový mráz?

"Hrůza. Když jsem seděl na trestné, byla mně strašná zima. Přemýšlím, že si příště vezmu mikinu."

- Čeká vás reprezentační přestávka, těšíte se na ni?

"Já bych po těch třech gólech možná hrál dál. (směje se) Ale jo, jsem rád. Sezona je náročná, teď máme dva dny volno, odpočineme si a můžeme se soustředit na zápasy kolem Vánoc. Chceme uhrát co nejvíc bodů, abychom po Novém roce měli klid."

- Nečekáte teď telefon od kouče národního týmu Aloise Hadamczika?

"Pořád to beru jako sci-fi. Ale bylo by to moc hezké."

Antonín Honejsek