Musíme zachytit začátky utkání, zní ze zlínské kabiny

Rychlý nástup Motoru do včerejšího utkání Berany nemile zaskočil. Během tří minut Budějovice dvakrát skórovaly a utkání na stadionu Luďka Čajky měly pevně v rukách. V brance domácích dostal znovu příležitost Daniel Huf a držel svým výkonem domácí ve hře. Jakub Herman přesilovkovým gólem snižoval a vykřesal jiskřičku naděje.

"Dvougólové manko se těžko honí"

"Bohužel ve více zápasech nám začátek utkání nevyšel. Budějovice do zápasu vlítly, měly i trochu štěstí, odráželo se jim to na hokejky," hodnotil bezprostředně po utkání gólman Beranů Daniel Huf.

Stejná slova hodnocení hledal i útočník Jakub Herman: "Opět špatný start do utkání, prohrávali jsme hned o dva góly, takové manko se těžko honí. Nepředvedli jsme vůbec dobrý výkon, soupeř vyhrál zaslouženě." 

"My jsme se připravovali stejně jako na každý jiný zápas. Že máme dvakrát po sobě Budějovice jsme neřešili. Je třeba výhoda, že jsme měli nějaké věci z minulého zápasu, rozebrali jsme si nějaké situace. Víc jsme ale neřešili, že máme stejného soupeře," vyjádřil se Dan Huf k otázce, jaké to bylo utkat se podruhé během pár dnů se stejným týmem. 

"Udělali jsme z toho drama"

Mladá zlínská naděje v brankovišti Dan Huf si prožil těžký start do utkání. Během tří minut dvakrát inkasoval: "Zápas se hraje 60 minut, když na začátku napadají nějaké góly, člověk to nesmí řešit, musí jít dál. Začali jsme bojovat a na konci jsme z toho udělali trochu drama. Škoda, že nebereme aspoň bod."

Hrajeme doma a mělo by to být naopak, my musíme vletět na soupeře, ne čekat, co s námi udělá. Něco si říkáme v šatně a pak to neplníme, nebyla tam bojovnost, nebruslili jsme, prohrávali jsme souboje, to všechno rozhodlo," hledal důvody neúspěchu střelec přesilovkové branky Jakub Herman.  

"Určitě ano, každý si vzal k srdci to svoje, každý si projel v hlavě, co udělat jinak, jak svůj výkon zlepšit. Zdravě nás to nakoplo, povzbudilo. Myslím, že hra šla určitě nahoru. Že to někdy něvyjde, to se bohužel stane," komentoval Dan Huf, jak na tým zapůsobila kritika trenéra Martina Hamrlíka po posledních zápasech.