Na domácím ledě se Berani utkají s vítkovickou Riderou


Tipsport extraliga se blíží konci základní části, na poslední únorovou neděli připadá již 49. kolo. To Berani odehrají na stadionu Luďka Čajky, soupeřem jim bude moravskoslezský tým HC Vítkovice Ridera. Utkání začíná v dřívějším víkendovém čase, úvodní buly padne v 15:30.


Jak jsou na tom Berani

Už ani v rovině zázraku se nepochybuje pro Berany prodloužení sezóny. Ti definitivně ztratili šanci na předkolo play off, v letošním ročníku je tedy čekají poslední čtyři utkání. Nejbližší na domácím ledě s HC Vítkovice Ridera, dále v Plzni a Liberci, program extraligy zlínští hokejisté uzavřou doma utkáním s Litvínovem.

Se zítřejším soupeřem nemají Berani letos nejlepší bilanci. V posledních dvou utkáních na venkovním ledě nedokázali skórovat a prohráli shodným výsledkem 3:0. Statistika přesto hovoří optimisticky - v 6 posledních střetnutích bral všechny body domácí tým. I letos Berani proti Vítkovicím doma bodovali, brankou v oslabení se o to postaral útočník Bedřich Köhler, druhý zásah v přesilovce přidal Pavel Kubiš.

"Bavili jsme se v kabině s klukama, rozhodně se nechceme dočkat situace, kdy se budeme chválit za prohry. Nicméně jak s Třincem, tak ve Varech to nebyla špatná utkání, i když z toho byl jen jeden bod. Byla tam z naší strany bojovnost, odehráli jsme to se ctí, a tím se chceme prezentovat ve zbytku sezóny, na domácím ledě především. Hrajeme o sebe, o čest, nechceme žádné utkání vypustit," burcoval tým před utkáním s Vítkovicemi kapitán týmu, obránce Tomáš Žižka.

Pozici nejproduktivnějšího hráče si brankou proti Karlovým Varům upevnil kreativní útočník Antonín Honejsek (25 bodů ve 36 odehraných utkáních). Dobrou sezónu z pohledu bodového zisku zažívá další útočník Pavel Kubiš (8+12), ten si svou bilanci proti Varům vylepšil dvěma asistencemi.

 
Momenty z posledního střetnutí s HC Vítkovice Ridera. Foto: Petr Kotala


Z tábora soupeře

Vítkovičtí hokejisté po prohře v moravskolezském derby s Třincem nastartovali k sérii čtyř výher v řadě, dvakrát dokonce porazili silnou Mladou Boleslav a mají již z desíté příčky v tabulce jistotu play off. Vynikající sezónu zažívá bývalý zlínský forvard Dominik Lakatoš. Ten suverénně vévodí týmového bodování s 40 kanadskými body (20+20). Za své výkony si vysloužil dokonce premiérovou pozvánku do seniorské reprezentace. 

Nepříjemný soupeř, houževnatý, bojovný, nedá nic zadarmo. Takový je Zlín a vždy byl. Proto se na něj musíme pořádně připravit, protože chceme bodovat, vyhrát, odčinit ten páteční neúspěch," komentoval nadcházející utkání asistent trenéra Radek Philipp.  

Velmi citelný je výpadek kapitána a řízného beka Romana Poláka, který Vítkovicím na ledě chybí už něco málo přes měsíc. Ztráty ale hlásí i realizační tým Ridery, kde je pro změnu mimo hru hlavní trenér Miloš Holaň, pozitivně testovaný na COVID-19.


Sestavy z předchozího utkání

PSG Berani Zlín: Huf (Kořének) -  Žižka (C), Řezníček, Ferenc, Novotný, Nosek (A), Gazda, Hamrlík - Vopelka, Fořt, Kubiš (A) - Šlahař, Honejsek, Sebera - Ondráček, Sedláček, Chludil - Dobiáš, Karafiát, Václavek

HC Vítkovice Ridera: Dolejš (Dolíška) - Gewiese, Galvinš, Kovář, Pyrochta, Černý, Koch, Doudera - Lakatoš, Hruška (A), Krenželok (C) - Irgl (A), Mikyska, Svačina - Dej, Flick, Mallet - Schleiss, Stach, Fridrich